Superliga je tady! Zeptali jsme se, jak to vidí Beny

Tatran vyráží do boje. Hned v prvním kole se utká s pražským rivalem z Vinohrad. Zeptali jsme se, jak se na sezónu těší staronová střešovická posila Marek Beneš.

Střešovičtí florbalisté se zdají být ve formě. Vždyť v poháru se zatím mohou pyšnit neuvěřitelným skóre 45:3 a to za pouhé tři odehrané zápasy.

Naostro se sezóna však rozjíždí až teď. Jako první se Tatranu postaví tým SKV, který v loňské sezóně skončil v play-down. To se nakonec kvůli epidemiologické situaci neodehrálo. Střešovice naopak bojovali v play-off až do čtvrtfinále a budou v zápase favority.

Nyní však začíná vše nanovo a až první zápasy ukáží, komu se letos bude dařit, komu ne nebo kdo překvapí. Níže se dozvíte, jak to vidí jedna z hlavních hvězd střešovického A-týmu Marek Beneš.


Ahoj Beny, jak hodnotíš první (tu méně) zábavnou část sezóny, kterou je letní příprava? Byla pro tebe v něčem odlišná od minulých let?

„Pro mě to byla pořádná letní příprava po pár letech, kdy jsem ji často kvůli zranění nebo škole neměl tak intenzivní. Letošní byla hodně náročná, hlavně časově, ale věřím, že ji v sezóně pořádně zúročíme.“

Co říkáš na výsledky pohárových utkání? Z pohledu výsledků musíš být pochopitelně nadšený, skóre 45:3 mluví za vše, ale co z pohledu herního projevu?

„Skóre je hezké, ale přeci jen musíme být nohama na zemi, protože to všechno byly týmy, které bychom takovýmto rozdílem měli přehrát pokaždé. V herním projevu bychom našli určitě spoustu nedostatků, které díky nekvalitě soupeřů nevedly k horším výsledkům. I tak ve mně ale převládají pozitivní pocity z naší hry, jdeme správným směrem.“

Jak se těšíš na své první kolo v České Superlize po letech strávených ve Švédsku?

„Těším se hodně i proto, že jsem v přípravě neodehrál tolik přípravných utkání. Zvyknout si zpět na českou ligu a všechny její aspekty beru celkem jako výzvu, může to být paradoxně složitější, než když jsem odcházel a zvykal si na SSL.“

První dvě kola proběhnou na půdě SKV a v České Lípě, ve 3. kole se však ukážete na domácí půdě rovnou proti dlouholetém rivalovi z Ostravy v rámci UNIHOC GAME. Jak se těšíš na zápasovou premiéru v nové sportovní hale v Řepích?

„Haly v Řepích se nemůžu dočkat. Kvalitní hřiště je pro mě naprostý základ, a proto bych si už nedovedl představit nastupovat ve Stodole. Doufám, že dorazí i dost diváků a domácí premiéru si všichni užijeme!“

Děkuji a hodně stěstí!


První utkání střešovických borců se odehraje v neděli 12.9. od 17hodin v hale na Královských Vinohradech.