Superliga je zpátky! Tatran vyzve Black Angels

Mistrovství světa skončilo a superligový kolotoč se opět rozjíždí na plné obrátky, a to už na státní svátek 17. listopadu.

Na výročí Sametové revoluce zamíří svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše na hřiště soupeři, nicméně nebudou to mít nijak daleko. Na programu totiž mají pražské derby proti Black Angels na hale v pražských Kbelích.

Těm se Tatran postaví i se čtyřmi čerstvými vicemistry světa v sestavě. Střešovičtí byli na uplynulém MS, kde česká reprezentace dorovnala své historické maximum, hodně vidět. Marek Beneš s Ondřejem Němečkem byli dokonce vybráni za členy turnajového all-star týmu.

I za jejich pomoci bude chtít Tatran navázat na výbornou formu z před reprezentační přestávky, kdy neztratil ani bod a suverénně se vyhřívá na čele superligové tabulky. Ta se pomalu chýlí k odehrání poloviny základní části, přičemž Tatranu zbývá odehrát duely právě s Black Angels, Bohemians, Českou Lípou, Otrokovicemi a FBC Ostrava.

V týmu Black Angels, narozdíl od Tatranu, spokojenost s úvodem soutěže panovat nemůže. Svěřenci Tomáše Janečka sice dokázali porazit Chodov nebo o body obrat Spartu, jenže mezitím poztráceli body s papírově slabšími soupeři a tak je loňský účastník play-off zatím až na deváté příčce tabulky.

Naposled se oba týmy střetly v loňském čtvrtfinále, které Tatran ovládl bez ztráty zápasu po vítězstvích 9:1, 7:5, 9:4 a 9:6, díky čemuž postoupil do semifinále. Speciální náboj pak bude mít utkání pro Tomáše Hanáka, který do Tatranu před sezónou přišel právě s Black Angels.

Sváteční zápas 9. kola Livesport Superligy startuje na hale v Kbelích ve čtvrtek v 15 hodin.