Sváteční výjezd. Ženy vyrazí k duelu s Olomoucí

Program střešovických žen v úvodu ročníku by snesl příměr s fotbalovým pojmem anglický týden, kdy týmy hrají svá ligová utkání o víkendu i v týdnu.

Ženy se po úvodním trojboji, kdy se postavily triu Vítkovice-Chodov-FBC Ostrava v rámci 9 kalendářních dní, vydají na první výjezd, kdy se střetnou s Olomoucí. Hrát se však bude ve Svitavách, kam sváteční utkání hanácký klub vyveze.

Florbalistky z kraje lahodných olomouckých tvarůžků před sezónou posílily o bronzovou medailistku z MS juniorek Vlaďku Maděrovou, která poslední dva ročníky strávila ve Finsku. Spolu s ní navíc připutovala ze země tisíce jezer i Nelly Baumgartner, tedy hráčka s finským pasem, v českém florbalovém prostředí věc takřka nevídaná.

i přesto se hráčkám olomouckého FBS úvod sezóny nevydařil podle představ. V 1. kole sice vyhrály 6:1 v Mladé Boleslavi, poté však na domácím hřišti možná překvapivě nestačily brněnské Bulldočky a následně si odvezly 11ti brankový nářez od Chodova.

Tatran má na kontě o bod víc, než jeho středeční soupeř, los Střešovic nicméně snesl trochu jiná měřítka. Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka braly po úvodní prohře s Vítkovicemi bod na Chodově, kde zápas dotáhly až do nájezdů, načež doma získaly 3 body za vítězství nad obhájkyněmi titulu z FBC Ostrava. Do svátečního kola tak půjdou dobře naladěny.

Utkání na sportovní hale ve Svitavách startuje ve středečních 17 hodin a sledovat jej můžete online formou textového online přenosu, či videa.