Tatran čeká proti Boleslavi klíčový pátý duel

Semifinálová série mezi Tatranem a Boleslaví je za stavem 2:2 vyrovnaná a vítěz pátého duelu se výrazně přiblíží k postupu do Superfinále.

I po dvou zápasech na půdě Mladé Boleslavi je stav semifinálové série vyrovnaný. Středočeši nejprve v sobotu vyhráli 6:2, aby pak v neděli většinu zápasu vedli. Ani to jim však ke třetímu bodu nestačilo, když Střešovice čtyřmi góly v poslední třetině překlopily výsledek na svoji stranu. Stalo se tak především zásluhou první formace, která v poslední části řídila vítězný obrat.

V pátém duelu, ve kterém se série vrací do pražských Řep, tak půjde o hodně. Vítěz zápasu bude na své straně dřímat výhodu matchballu, poražený se naopak ocitne na samé hraně vyřazení.

Pro úspěch musí svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše zlepšit vstupy do utkání. Ze čtyř odehraných duelů semifinále se ujali vedení pouze jednou, ve všech ostatních případech to byli oni, kdo musel dotahovat, což se jim povedlo pouze v neděli v Boleslavi. Ve čtvrtém duelu navíc prohrávali už po 27 vteřinách, což ještě překonalo start prvního zápasu, kdy šla Boleslav do vedení v 5. minutě.

Kromě vstupů do utkání se navíc Středočeši mohou spolehnout na svoji přesilovku. Tu v prvních dvou utkáních sice nedostali k dispozici, na domácím hřišti však zužitkovali všech šest svých početních výhod a mají tak 100% bilanci. Špatně si ale nevede ani Tatran, jehož přesilovka sahá nad 83% úspěšnost proměnění.

Bodovými lídry série jsou střešovičtí Tomáš Hanák s Markem Benešem, kteří zatím posbírali shodně 6 kanadských bodů. Na straně Mladé Boleslavi si pak první místo dělí se 4 body hned čtyři hráči, konkrétně Milan Tomašík, Ronald Gašparík, Michal Sládek a Dominik Beneš.

Klíčový pátý duel semifinále začíná ve Sportovním centru Řepy ve středu v 19 hodin.