Tatran deklasoval Benešov poměrem 17:0

Střešovické florbalistky rozstřílely soupeřky z Benešova a přivážejí vysokou výhru. O debaklu rozhodla především poslední patnáctiminutovka, ve které padlo neuvěřitelných dvanáct branek.

Tatranky byly v utkání s Benešovem jasnými favoritkami a po výsledku 17:0 asi není třeba zmiňovat, kdo byl na hřišti lepší. Zprvu to ovšem na takový debakl nevypadalo. Střešovickému celku, který byl z velké části složen z juniorek se dlouho nedařilo vstřelit úvodní branku. Ačkoli tlak ze strany hostí byl jednoznačný, akcím chyběla ta poslední gólová tečka. Poprvé se prosadila až v deváté minutě Anežka Herešová, kterou během dalších tří minut následovaly Nádeníková s Robovou. Tým tak poslaly do vedení 3:0.

Ani ve druhé třetině nenasvědčovalo nic tomu, že utkání skončí dvouciferným výsledkem blížícímu se dvacítce. Střešovice sice měly většinu času míček na svých hokejkách, branka však ne a ne přijít. Zlom přišel až ve dvacáté deváté minutě. Tatran dokázal ještě během posledních dvou minut vstřelit dva góly, což ho evidentně dostalo do správného rozpoložení.

Po přestávce totiž přišel ten správný kolotoč! Během pouhých patnácti minut padlo do sítě domácích úctyhodných dvanáct gólů, přičemž některé dělilo opravdu jen pár vteřin. Střešovická brankářka Monika Šolleová naopak svou svatyni uzavřela a radost soupeřkám neudělala. Po utkání byla vyhlášena i jeho nejlepší hráčkou. V poli si pak nejvíce kanadských bodů připsala Alice Hejzlarová, která zaznamenala hned šest asistencí. V pořadí druhá se čtyřmi góly a jednou asistencí byla Michaela Mechlová.

Ženy si dnes mohou odškrtnout první vítězství v letošním boji o Pohár Českého florbalu. Vysokou výhrou se posunuly do osmifinále, které je čeká na začátku podzimu a nastoupí proti nim buď Black Angels nebo tým Rudých Dračic z Týnu nad Vltavou.