Tatran je v semifinále!

Neuvěřitelný obrat předvedly střešovické florbalistky na domácí půdě Židenic a dokázaly, že si místo v elitní čtyřce jednoznačně zaslouží. V zatím nejtěsnějším utkání série zvítězily po samostatných nájezdech 5:4. Tatran si v semifinále zahraje po dlouhých patnácti letech!

To, co se ve čtvrtek večer odehrálo v brněnské hale Vodova, bylo opravdovým adrenalinovým zážitkem. Zápas, mezi Tatranem a Židenicemi dělal rozhodně čest ženskému florbalu. Od začátku probíhal ve velmi rychlém tempu. Ačkoli první minuty patřily jednoznačně Pražankám, třetinu lépe zakončili domácí, kteří dokázali skórovat hned třikrát, zatímco na straně Tatranu byla přesná pouze Kateřina Seemannová. Střešovice tak nastupovaly do dvou dalších třetin s dvoubrankovým deficitem, protože prostřední část změnu skóre nepřinesla.

Opravdové napětí přišlo se třetí třetinou. Tatran třetinu nezačal vůbec dobře, když ve čtyřicáté první minutě znovu inkasoval. I ti nejvěrnější fanoušci se u obrazovek začali smiřovat s faktem, že se série protáhne do posledního rozhodujícího zápasu. Pak ale nastalo na hostující lavičce probuzení a obstřelování domácí branky. Brankářka Remešová, která nese lví podíl za poslední dvě brněnské výhry, však držela svůj tým i v tomto zápase. Senzační obrat, jenž čekal opravdu jen málokdo, přišel až se střelou Veroniky Kopecké. O dvě minuty později si střešovičtí trenéři vyžádali oddechový čas, což se v závěru utkání velmi osvědčilo. Tatran, následně přešel do hry v šesti, ale branka stále nepřicházela. Minutu a půl před koncem už se zdálo vše ztraceno, když na 3:4 snížila Michaela Mechlová a o minutu později dokonala tažení za vyrovnáním Kateřina Seemannová. Situace se najednou otočila a Tatran, vezoucí se na vlně euforie z neskutečného obratu, byl na koni.

V prodloužení se ovšem může stát vše, a tak se hra oproti konci základní hrací doby trochu uklidnila, i když stále probíhala v rychlém tempu. Na obou stranách bylo k vidění hned několik ohrožení brány. Hrdinkou této části se stala jednoznačně střešovická brankářka Markéta Antalová, která přesně v polovině prodloužení předvedla neuvěřitelný tygří skok a poslala zápas do samostatných nájezdů.

Nájezdy se nesly ve stejném duchu jako celá série a byly vyrovnané, až do toho úplně posledního. Každý, kdo utkání sledoval už musel mít nervy na dranc, když Eliška Drbalová vychytala pátý nájezd, jejichž skóre bylo 2:2. Vše nakonec měla na hokejce Veronika Kopecká. Hráčka s číslem dvacet tři ovšem tíhu momentu zvládla na výbornou a vystřelila Tatranu semifinále, které si zahraje poprvé po patnácti letech.