Tatran může sahat po semifinále. Čtvrtfinále pokračuje na půdě SKV

Po úvodním víkendu čtvrtfinálové série dřímají Střešovice vedení 2:0 na zápasy a na hřišti SKV můžou slavit postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

Svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše v prvních dvou duelech potvrdili roli papírových favoritů a proti SKV se na domácí půdě v Řepích ujali vedení 2:0, hráči Královských Vinohrad jim však zvlášť v prvním duelu kladli značný odpor a Tatran po taktické bitvě vyhrál 4:2. Ve druhém duelu viděla solidně zaplněná hala na západě Prahy obdobný obrázek, který se však rozplynul pod zlepšenou střešovickou hrou a konečný účet činil skóre 10:2.

Před duely s pořadovým číslem 3 a 4 je tak matematika velmi jednoduchá, Tatran může v případě udržení vítězného trendu již v neděli slavit postup do semifinále. Do druhého víkendu navíc půjdou Střešovice jako stále neporažený tým, který od startu Livesport Superligy neztratil jediný bod.

Nejproduktivnějším hráčem série je zatím Marek Beneš. Vítěz kanadského bodování základní části zatím zapsal 6 bodů za 3 góly a stejný počet asistencí. V závěsu jsou pak jeho kolegové z první formace, Matěj Havlas s Ondřejem Němečkem. Celkem si z kádru Tatranu připsalo ve čtvrtfinále bod už 13 hráčů včetně brankáře Tomáše Jurca, který ve druhém duelu zaznamenal asistenci. Nejproduktivnějšími hráči SKV jsou dvoubodoví Daniel Gartner s Ondřejem Plíhalem.

Třetí i čtvrté utkání série se hraje na hale Sokola Královské Vinohrady v Riegrových sadech, v sobotu ve 20:15, v neděli pak v 17:15. Sobotní duel navíc nabídne v přímém přenosu sportovní kanál ČT Sport.