Tatran na Chodově zvýšil vedení na 3:1 a má matchball

Třetí duel série sice Střešovice prohrály, v tom čtvrtém ale dominovaly a už ve středu mohou celou sérii ukončit.

S vedením 2:0 a výsledky 6:1 a 5:3 jeli svěřenci Milana Fridricha k pokračování semifinálové série na půdu Chodova, který chtěl minimálně oddálit konec sezóny, v ideálním případě stav série vyrovnat.

Jejich představy se s realitou protly už v úvodu třetího duelu, v němž vedli od 5. minuty zásluhou Tomáše Sýkory. Tatran sice rychle vyrovnal, první třetinu ale i tak ovládli domácí, když se chvíli před přestávkou trefil chodovský Matoušek. Chodovský náskok navíc za prvních šest minut prostřední části povyrostl o další dva kousky a bylo to 4:1. Střešovice nicméně dokázaly ještě do sirény alespoň zkorigovat a góly Hanáka a Kisugiteho nechávaly zápletku zcela otevřenou.

Chodov si ale svůj první bod vzít nenechal. Další jeho tři branky jen podtrhly marné hledání Tatranu na obrat a trefa Bočka z poslední minuty tak měla jen symbolický význam. Tým z Jižního Města tak vítězstvím 7:4 uzmul první bod série.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ESA logistika Tatran Střešovice 7:4
branky: 5. Tomáš Sýkora, 20. Marek Matoušek, 22. Marek Vávra, 26. Marek Matoušek, 49. Mikuláš Komárek, 55. Vojtěch Klápa, 58. Marek Vávra - 7. Jakub Kolísko, 31. Tomáš Hanák, 37. Martin Kisugite, 60. Jakub Boček; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 410; zásahy brankářů: Karel Hodík 35 - Tomáš Jurco 28; po třetinách: 2:1, 2:2, 3:1

Možná i díky tomu měl pondělní čtvrtý zápas velmi opatrný úvod, ve kterém za celých dvacet minut gólově nezapršelo. Deštníky šly tak ven až v druhé části, ve které gólově uhodilo čtyřikrát a všechny blesky mířily na chodovskou branku. Dva góly Beneše, Havlase a Bočka tak pramenily ve vedení 4:0.

To navíc pátou brankou podtrhnul hned 14 sekund po startu základní části Martin Kisugite. Svěřenci Davida Podhráského se pak sice do 12. minuty přiblížili na 3:5, bylo to ale málo. Hosté si naopka v samotném závěru svůj třetí bod pojistili góly Havlase a Beneše a vítězstvím 7:3 se ujali vedení 3:1.

Tatran má tak před pátým utkání, které se bude hrát ve středu od 19 hodin, dva matchbally k postupu do O2 arény.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ESA logistika Tatran Střešovice 3:7
branky: 44. Antonín Votava, 48. Marek Vávra, 52. Marek Vávra - 22. Marek Beneš, 28. Matěj Havlas, 31. Marek Beneš, 32. Jakub Boček, 41. Martin Kisugite, 58. Matěj Havlas, 60. Marek Beneš; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 747; zásahy brankářů: Karel Hodík 22 - Tomáš Jurco 23; po třetinách: 0:0, 0:4, 3:3