Tatran nestačil na Bohemians a v poháru končí

Pro Střešovice šlo o první porážku v letošní sezóně, do brněnského finále se tak podívají klokani.

Poslední předvánoční utkání čekalo svěřence Milana Fridricha a Luďka Beneše v seminále Poháru Českého florbalu, ve kterém se postavili pražské Bohemce. Ta je v superligové tabulce druhá a na hale v Řepích tak šlo o souboj aktuálně dvou nejlepších týmů republiky.

V zápasech klokanů padá tradičně hodně gólů a stejně tak je tomu i v případě Tatranu, navíc poslední vzájemné střetnutí nabídlo šestnácti gólovou přestřelku a tak se podobná kovbojka dala čekat i v souboji o finále.

Jenže opak byl pravdou, což jasně definovala první třetina. V té se sice Tatran ujal vedení už po 59 vteřinách zásluhou Davida Šimka, který zůstal volný na středu a zavěsil, jenže další branku domácí, i přes značnou střeleckou převahu, nevytěžili. A tak Bohemians v 11. minutě srovnali, když Řehoř šťastně dostal míček až za Jurca. Stav 1:1 platil i po uplynutí úvodních 20 minut.

Obdobný trend pokračoval i po přestávce. Také do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří zásluhou Ondřeje Němečka a Tomáše Hanáka využili ve 26. minutě přesilovku. Další početní výhodu dostal Tatran v 31. minutě. Tu na sebe vzal domácí kapitán Ondřej Němeček, propálil Hyršla v bráně klokanů a Střešovice vedly 3:1. Dvougólové manko však Bohemka dokázala do konce 40. minuty ještě alespoň stáhnout o jeden gól, když pohlednou kombinaci Bohemians zakončil Jakub Buršík.

V poslední dvacetiminutovce se na gól čekalo víc jak 15 minut, na čemž měli zásadní zásluhu oba brankáři. Nic na tom nezměnila ani přesilovka pro hosty, která zůstala nevyužita. Když v průběhu třetí části nedokázal Tatran využít žádnou ze svých příležitostí, zasadila mu Bohemka vyrovnání. V 56. minutě propálil Kawulok Jurca na bližší tyčce a srovnal na 3:3.

To byl i stav, se kterým skončilo 60 minut a šlo se do prodloužení. V něm se naopak na gól čekalo jen chvíli. Krosová přihrávka Formana prošla až na Buršíka, který si věděl rady a poslal Bohemku do finále.

Tatran tak poprvé v sezóně poznal chuť porážky a s pohárem se musel rozloučit na prahu finále. Další utkání čeká Střešovice 6. ledna, kdy se vydají do Liberce.

Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 3:4p
branky: 1. David Šimek, 26. Tomáš Hanák, 32. Ondřej Němeček - 11. Jan Řehoř, 37. Jakub Buršík, 56. Ondřej Kawulok, 61. Jakub Buršík; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 193; zásahy brankářů: Tomáš Jurco -4 - Tomáš Hyršl -3; po třetinách: 1:1, 2:1, 0:1, 0:1;