Tatran nově podle finských pravidel. První v ČR startujeme projekt BEZ BRÝLÍ NEHRAJU

Zranění očí není ve florbale nijak výjimečné a jako klub se s ním Tatran potýká poměrně často. Proto jsme se rozhodli, že budeme prvním oddílem v České republice, který přichází s povinností nosit ochranné brýle do kategorie starších žáků a žákyň. Věříme, že budeme příkladem i pro ostatní kluby v ČR, kteří se k nám připojí.

I zdánlivě lehké zranění oka, může do budoucna způsobit nenávratné škody. Přitom tomu všemu mohou zabránit speciální sportovní brýle, které navíc dětem s dioptriemi mohou zajistit i větší komfort při hře.

Hned několik Tatraňáků a Tatraňaček už muselo za svou kariéru řešit nepříjemnou situaci spojenou se zraněním oka. Protože chceme ochránit naše svěřence co možná nejvíce, rozhodli jsme se, že budou v Tatranu od přípravky po starší žáky a žákyně brýle povinnou výbavou, a to nejen na utkáních, ale také na trénincích.

Akci podpořilo i trio našich ambasadorů z řad elitních týmů a zároveň se partnerem projektu stala společnost HTEST (odkaz). Za muže se jedná o Martina Pánka a za ženy o kapitánku Vendulu Beránkovou a Veroniku Kopeckou, které už teď můžete na hřišti vidět právě s brýlemi na očích. V rámci projektu #BezBrýlíNehraju se můžete těšit také na výpovědi jednotlivých rodičů, kteří této klubové aktivitě měli rozhodně co říct.

Nosit při hře a tréninku brýle bude ve Střešovicích povinné od září. Do té doby bychom rádi dali našim hráčům čas, aby si brýle pořídili a naučili se s nimi hrát. Těší nás, že už nyní velké množství hráčů a hráček brýle nosí. Samozřejmě budeme mít v záloze připravené i erární kusy, které budeme zapůjčovat jak nováčkům, tak hráčům v případě zapomenutí.

Věříme, že tento krok k ochraně zdraví dětí bude pozitivně vnímán napříč všemi kategoriemi Tatranu Střešovice. Zároveň doufáme, že bude projekt inspirací i pro ostatní týmy celé České republiky a ochranné brýle, se v budoucnu stanou nedílnou součástí každého florbalisty.