Tatran ovládl pražské derby a zvítězil nad Bohemians 8:4

Střešovickým hráčům se dařilo i v druhém utkání. Během VŠFS víkendu dokázali přehrát Bohemians a připsat si další 3 body do tabulky.

První branka utkání na sebe nechala dlouho čekat. Po 15 minutách se jako první radovali hosté. Vypadalo to však, že právě to Tatraňáci potřebovali. Za necelých 10 vteřin dokázal odpovědět svým gólem Petr Brautferger po přihrávce Matěje Havlase a za dalších 20 sekund dokonce strhli stav skóre na svou stranu po střele Martina Šindeláře, kterému asistoval Milan Meliš.

Ve 2. třetině dokázali hosté využít přesilovku a vyrovnat stav na 2:2, což bylo naposledy, kdy Tatran dovolil, aby se Bohemka vrátila do zápasu. Ve 31. minutě do prázdné zavěsil Jan Kolísko po asistenci Pavla Sládečka. V minutě 33. se přesně trefil Ondřej Němeček, ve 36. vstřelil branku Petr Brautferger po přihrávce Matěje Havlase a ve 39. z nájezdu navýšil na 6:2 Adam Tlapák. Tatran se tak během 10 minut dokázal ujmout jednoznačného vedení a předvést opravdový florbalový kolotoč.

V poslední třetině se po vzoru té 1. muselo na branku čekat. Prohrávajíc o 4 branky museli hosté přistoupit k riskantní hře bez brankáře, která se zprvu vyplatila snížením na 6:3. V 55. minutě však dokázal tatranský Martin Šindelář dostat svůj tým opět do čtyřbrankového vedení. Do konce utkání se skóre měnilo ještě dvakrát po gólech obou týmů. Poslední branku na finálních 8:4 pro Tatran vstřelil Matěj Havlas a asistoval mu Filip Langer.

Muži tak zvládli i druhý zápas s plným počtem bodů. Velikou zásluhu na tom měl i brankář Lukáš Kříž, který byl zaslouženě jmenován hráčem utkání.

Již tuto středu 30.9. čeká muže další zápas tentokrát na půdě České Lípy, kde budou chtít ukořistit již 3. výhru v pořadí.