Tatran porazil Black Angels a je zpátky na čele Superligy

Střešovice porazily Black Angels potřetí v sezoně a i potřetí jim nasázely dvouciferný počet branek.

Svěřenci Milana Fridricha se k utkání 21. kola Livesport Superligy vydali do pražských Štěrbohol, kde je čekalo klání s Black Angels, což byl už třetí vzájemný souboj letošního ročníku. V těch předchozích nasázel Tatran vždy dvouciferný počet branek a tento trend chtěl udržet i do třetice.

Tento plán se začal naplňovat hned zkraje zápasu, když hosté vedli už v 5. minutě zásluhou Havlase s Kreysou 2:0. Pak však přišla 7. minuta a v ní dva slepené domácí zásahy, které vrátily skóre do vyrovnaného stavu. Střelecky naprosto dominantní Střešovice si ale vzaly vedení zpátky, když se v rozmezí 14. a 17. minuty prosadily hned třikrát a stav 5:2 vydržel až do přestávky.

Po ní navíc svěřenci Milana Fridricha přidali další dvě trefy a z ničeho nic to bylo už 7:2. Až poté přišly i dva domácí góly, na které měl však Tatran pokaždé odpověď a tak se jen stav zápasu posunul o dvě branky na každé straně vzhůru, tedy na 9:4, což byl i stav po 40. minutách.

Vzepětí Black Angels mohlo přijít krátce po přestávce, kdy je na rozdíl 4 branek přiblížil Lukáš Procházka. Krátce poté však přišla červená karta pro domácího Kozáka a Tatran dlouhou početní výhodu využil k přidání dalšího, již desátého gólu. Po polovině poslední třetiny navíc hosté přidaly další dvě trefy a tak jim ani nemuselo moc vadit, že se domácí celek v 58. minutě trefil hned dvakrát. Poslední slovo měl nakonec stejně Tatran, když celkově dvacátý gól zápasu vstřelil Matěj Čelakovský a uzavřel tak účet utkání 21. kola.

Střešovice tak zvládly i druhý zápas roku 2024 a Black Angels porazily 13:7. Vítězství navíc znamená posun na první místo tabulky, protože Vítkovice nezvládly svůj domácí duel s Bohemkou a prohrou přenechaly místo na špici Tatranu, který má navíc oproti ostravskému celku zápas k dobru.

Klíčová pasáž základní části přijde už v příštím kole, ve kterém na střešovickou družinu čeká šlágr s pražskou Spartou.

BLACK ANGELS - Tatran Střešovice 7:13
branky: 7. Vilém Doležal, 7. Matouš Burian, 35. Adam Štyler, 39. Jakub Hromada, 43. Lukáš Procházka, 58. Radek Hanák, 58. Lukáš Procházka - 4. Matěj Havlas, 5. Jonáš Kreysa, 14. Adam Kučera, 16. Matěj Havlas, 17. Matěj Čelakovský, 25. Tomáš Hanák, 28. Matěj Havlas, 35. Matěj Čelakovský, 39. Pavel Sládeček, 46. David Šimek, 53. Martin Šindelář, 55. Matěj Havlas, 59. Matěj Čelakovský; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 0 + Kristián Kozák 4 + TDKU:1; využití: 0:1; diváků: 75; zásahy brankářů: Daniel Pfeifer 8, Daniel Pfeifer 7, Ondřej Matiášek -1 - Daniel Körber 18; po třetinách: 2:5, 2:4, 3:4