Tatran porazil Boleslav a má historický treble!

Střešovičtí dosáhli jako první tým v historii na tři trofeje během jedné sezóny.

Svěřenci Milana Fridricha měli před BigBoard Superfinále na poličce už trofeje z Poháru mistrů i Poháru Českého florbalu a v prostředí O2 Areny mohli bez nadsázky vstoupit do dějin, co by první vítězové treblu v historii. Proti ale byla Mladá Boleslav, která zvládla sedmi zápasovou bitvu s Vítkovicemi a ve finále chtěla Tatran sesadit z trůnu.

První gólový moment večera měla ale na svědomí družina kolem Marka Beneše. Tu do vedení poslal v 7. minutě Šimon Vavroušek, pro kterého to byla první trefa v play-off. Ve 12. minutě se navíc nadvakrát prosadil i Tomáš Hanák, jehož zásah muselo potvrdit až video a gólový rozdíl byl tak již dvoubrankový. V první třetině to ale byla Boleslav, kdo byl střelecky aktivnější, veškeré její šance však končily na Tomáši Jurcovi, díky němuž byl stav po 20 minutách 2:0.

Svěřenci Jonase Naavy ale vtrhli velmi aktivně i do druhé části a ve 26. minutě se jejich snaha vyplatila, když Jurca poprvé překonal Jakub Vařecha. Chvíli po něm navíc využil brejk Patrik Suchánek a z ničeho nic to bylo 2:2. O dvě minuty později se však Tatran dostal zpátky do vedení díky dorážce Marka Beneše, která jen podtrhla velmi atraktivní podívanou. Na další gól se pak čekalo dalších 7 minut a opět to byla vyrovnávací trefa, když na 3:3 srovnal boleslavský Zoufalý.

Poslední třetina byla na góly nejskoupější, rozhodně ale nenudila. Šance na obou stranách nicméně góly nepřinesly a tak uplynulo celých 15 minut. Až poté se z ničeho nic na středu zjevil Marek Beneš a pohotově poslal Střešovice opět do vedení. Na to už musela Boleslav reagovat oddechovým časem a hrou v šesti. Tu v 58. minutě využil Milan Tomašík a poslal zápas do prodloužení.

To bylo pro Tatran v O2 Areně už třetí v řadě a ta trojka se nakonec ukázala jako šťastná. Střela Tomáše Hanáka z 63. minuty totiž skončila až za Bauerem, čímž svěřenci Milana Fridricha získali 18. titul v klubové historii. Kromě něj také Tatran jako první v historii získal pohárový treble a nesmazatelným písmem se zapsal do českých florbalových dějin. Za zmínku určitě stojí i bodový počin Marka Beneše, který jen proti Boleslavi vykouzlil 4 body a s 33 body se stal suverénně nejproduktivnějším hráčem play-off.

ESA logistika Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 5:4p
branky: 7. Šimon Vavroušek, 12. Tomáš Hanák, 29. Marek Beneš, 56. Marek Beneš, 63. Tomáš Hanák - 26. Jakub Vařecha, 27. Patrik Suchánek, 36. Jan Zoufalý, 58. Michal Sládek; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 13541; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 27 - Lukáš Bauer 12; po třetinách: 2:0, 1:3, 1:1, 1:0