Tatran přehrál před televizními kamerami Spartu 5:3

Střešovice výhrou zvýšily svůj náskok na čele už na 12 bodů. Další krasojízdu předvedla v utkání domácí první řada, která byla u čtyř střešovických branek.

V 18. kole Livesport Superligy narazil Tatran, který ještě neztratil jediný bod, na rozjetou Spartu, která v prosinci dvakrát skolila Vítkovice a vyhlíží pohárové finále. Bitva o Prahu se navíc odehrála před televizními kamerami České televize.

Po úvodním oťukávání, které nějakou větší šanci nepřineslo, udeřil jako první Tatran. Paradoxně u toho byl domácí brankář Tomáš Jurco, který svým výhozem na steč vyslal Martina Šindeláře a ten i trochu se štěstím poslal domácí do vedení. Když pak v 9. minutě mířil sparťanský Fišer jen do tyče, zafungovalo staré známé “nedáš, dostaneš.” Domácí první formaci stačilo málo, aby rozjela ťukec, na jehož konci stál Matěj Havlas se svojí krásnou ránou, s níž si Beneš neporadil a Tatran vedl 2:0. Sparta i nadále své šance, včetně těch tutových, neproměňovala a když si stejně vedly i Střešovice, byl stav po 20 minutách 2:0.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupily lépe hosté. Tatran jako by jen čekal a ve 25. minutě se také dočkal. Snížení hostů z produkce Mikuláše Krbce bylo jen naplněním průběhu prvních 5 minut druhé části. Obdobný obraz pokračoval i nadále, kdy Sparta v mdlém výkonu domácích navíc dostala i přesilovku. Jenže ta zůstala nevyužita a ve 35. minutě naopak už na 3:1 zvýšil krásnou individuální akcí Tomáš Hanák. Stejný hráč navíc o 2 a půl minuty později využil svého přehledu a ze skrumáže před Benešem chladnokrevně zakončil až za sparťanského gólmana. Střešovice tak utekly Spartě z lopaty a po 40 minutách vedly 4:1.

Nebyl to gólový koncert, na jaký jsou z mnohých zápasů Tatranu diváci zvyklí, což se nezměnilo ani v průběhu poslední třetiny. Její první gól přišel až 8 minut od úvodního buly a opět u toho byla domácí první formace. Tomáš Hanák udržel na zádech, tak trochu jágrovsky, Marka Zouzala, předložil Matěji Havlasovi a ten zblízka překonal Beneše popáté. Utkání pak na chvíli přerušilo zranění jednoho z rozhodčích, kterého na zbývající průběh musel nahradit delegát. S ubývajícím časem se Sparta uchýlila ke hře v šesti, která jí vyšla. Nejdříve se ze středu prosadil Dominik Bartoš, posléze od mantinelu Jiří Curney a bylo to 5:3. I proto, že Tatran ani jednou netrefil prázdnou bránu a hostující hráči už si na Jurca nepřišli, skóre už se do konce zápasu neměnilo.

Tatran tak vyhrál i 18. superligový zápas a na špici tabulky má už dvanáctibodový polštář na druhé Vítkovice. Další utkání čeká svěřence Milana Fridricha a Luďka Beneše v neděli, kdy doma vyzvou Pardubice.

Tatran Střešovice - ACEMA Sparta Praha 5:3
branky: 5. Martin Šindelář, 11. Matěj Havlas, 35. Tomáš Hanák, 38. Tomáš Hanák, 48. Matěj Havlas - 26. Mikuláš Krbec, 57. Dominik Bartoš, 59. Jiří Curney; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 257; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 13 - Martin Beneš 16; po třetinách: 2:0, 2:1, 1:2;