Tatran překvapení nepřipustil a je v semifinále!

Dvěma duely na půdě SKV pokračovala čtvrtfinálová série mezi Střešovicemi a Královskými Vinohrady, která se na jejich půdu stěhovala za stavu 2:0 pro Tatran.

Ten měl v prvním utkání víkendu, které se navíc konalo před televizními kamerami, výborný start. Oproti zápasům v Řepích se totiž nekonala vyrovnaná první třetina a Tatran nasázel jen za prvních 20 minut čtyři branky, přičemž neinkasoval jedinou. Dvěma zásahy se o to přičinil Jonáš Kreysa, kterého doplnili ještě Šimek s Němečkem a náskok Střešovic byl po první části víc, než pohodlný.

Obdobný obraz byl v Riegrových sadech k vidění i po přestávce. V polovině hrací doby zkompletoval Jonáš Kreysa hattrick a posunul skóre už na 6:0. Až poté se dočkali i domácí, kteří se třemi góly v rozmezí dvou minut dostali na dostřel tří branek, víc však do sirény nestihli. V poslední části už to pak byla spíš vyčkávaná, než ofenzivní dostihy a na góly se čekalo do samého závěru, kdy si Střešovice dalšími dvěma zásahy pojistily třetí bod v sérii.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 3:8
branky: 33. Ivan Pergler, 33. Lukáš Gregor, 35. Ondřej Plíhal - 4. Ondřej Němeček, 12. Jonáš Kreysa, 19. Jonáš Kreysa, 20. David Šimek, 21. Marek Beneš, 30. Jonáš Kreysa, 52. Ondřej Němeček, 54. Marek Beneš; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Roberts Blumbergs 22 - Tomáš Jurco 15; po třetinách: 0:4, 3:2, 0:2

V neděli tak mohli svěřenci Milana Fridricha a Marka Beneše sérii ukončil v nejkratším možném čase a vyhlížet semifinále. K tomu byli blíž už po 20 minutách, kdy vedli zásluhou Čermáka 1:0. Domácí naděje na zvrat v zápase i v sérii pak začaly pomalu mizet v průběhu druhých dvaceti minut, kdy Tatran i zásluhou dvou tref Marka Beneše poskočil už do vedení 4:0 a na žádné překvapení to nevypadlo.

SKV si však opět pomohlo slepenými brankami, konkrétně dvěma zkraje poslední části a stav 2:4 byl najednou daleko hratelnější. Chvíli na to však vrátil hostům klid Kreysa a střešovický povoz už se zastavit nenechal. Riskujícím domácím nadělil do konce utkání ještě tři branky a žádné překvapení nedovolil. Nedělní utkání vyhrály Střešovice 8:2 a v nejkratší možné době postoupily do semifinále Superligy, pro které budou volit mezi Bohemians a Boleslaví.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 2:8
branky: 43. Pavel Hájek, 45. Matěj Horák - 10. Martin Čermák, 23. Marek Beneš, 37. David Šimek, 38. Marek Beneš, 46. Jonáš Kreysa, 55. Milan Meliš, 57. Tomáš Hanák, 60. Tomáš Hanák; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 194; zásahy brankářů: Aleš Křepelka 24 - Lukáš Kříž 18; po třetinách: 0:1, 0:3, 2:4