Tatran přestřílel Českou Lípu

13. kolo Superligy mužů přivedlo na Tatran severočeský tým FBC 4CLEAN Česká Lípa, který s domácím celkem bojoval o umístění v elitní osmičce.

Ve Stodole začal nedělní zápas Superligy velmi zostra a poměrně rychlou sprchou pro domácí hráče, kteří inkasovali ihned po úvodní buly. Česká Lípa i v dalších střídáních byla velmi aktivní, naštěstí se Tatraňáci rychle oklepali a v páté minutě vrátil nerozhodný stav Martin Šindelář po přihrávce Pavla Sládečka. Severočeši ale přijeli na zápas do Prahy dobře naladění, což na hřišti prodávali velmi aktivní hrou a nebylo překvapením, když se v polovině první části dostali znovu do vedení. I na to domácí našli odpověď, kdy se přesnou střelou od mantinelu nemýlil Josef Novák za asistence Jana Kolíska. Zdálo se, že nejzajímavější okamžiky první třetiny byly pryč, nakonec to ale bylo přesně naopak. Gólová smršť se strhla tři minuty do konce první části, kdy se poprvé do vedení dostal Tatran po střele do šibenice Filipa Langera. Na to Česká Lípa bleskově odpověděla a rázem byl stav znovu vyrovnaný.  Necelou minutu do konce třetiny poslal gólem do šatny do vedení Tatran Martin Šindelář po souhře s Adamem Tlapákem.

Ve druhé dvacetiminutovce viděli diváci branku až v sedmé minutě z českolipské hole. Hra byla po celou třetinu nahoru dolu, velmi tvrdá a na trestné lavici nebyla chvilka, kdy by tam některý z hráčů neseděl. Z každé minuty na hřišti bylo cítit, že se hraje o velmi důležité body, ale branku už nedokázal vstřelit ani jeden tým. Do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu 4:4.

Po vzoru Severočechů i Pražané ukázali, že umí vstupovat velmi aktivně do začátku třetin. V početní převaze 25 vteřin po úvodním hvizdu dokázal poslal balónek za záda hostujícího brankáře Jan Kolísko, kdy mu asistoval Filip Langer. Toto vedení domácích umocnil po přihrávce Adama Tlapáka znovu Martin Šindelář, který si tak v nedělním zápase zapsal do statistik hattrick. Česká Lípa rozhodně nic nevzdala a po několika minutách odpověděla jasným gólem a ukazuje, že poslední desetiminutovka bude ještě velmi dramatická. Klid domácím a dvoubrankový náskok vrátil na Tatran Jakub Kolísko poté, co ho přesně našel Pavel Sládeček. Tatranu to však nestačilo a spustil se doslova brankostroj. Nejdříve poslal míček do sítě hostů Milan Meliš, za asistence Martina Šindeláře a ihned na to zvyšoval vedení Tatranu Filip Langer po nahrávce Pavla Sládečka. Tatran ještě zaokrouhlil své vedení a desítku hostům poslal opět Milan Meliš po přihrávce Adama Tlapáka. Ten byl po asistenci na desátý gól při chuti, a ještě vstřelil gól do prázdné branky hostů. O lehkou úpravu skóre se postarali hosté půl minuty do konce utkání po využití přesilové hry. Tatran tak vyhrál třetí třetinu v poměru 7:2 a celé utkání nakonec skončilo ve prospěch domácích 11:6.

Komentář trenéra Jakuba Menharta: "Dneska jsme splnili hlavní cíl a celé utkání poctivě odmakali. Výsledkem nám byla třetí třetina, kde nám to napadalo a bereme důležité tři body. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů."

Tatran Teka Střešovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 11:6

branky: 5. Martin Šindelář, 11. Josef Novák, 18. Filip Langer, 20. Martin Šindelář, 41. Jan Kolísko, 42. Martin Šindelář, 50. Jakub Kolísko, 56. Milan Meliš, 56. Filip Langer, 56. Milan Meliš, 58. Adam Tlapák - 1. Jaromír Ekl, 10. Jaromír Ekl, 18. Radek Krajcigr, 27. Dominik Jansa, 47. Lukáš Mlejnek, 60. Daniel Štěrba; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 4:3; využití: 1:0; diváků: 136; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 19 - Lukáš Chyna 26; po třetinách: 4:3, 0:1, 7:2;