Tatran rozprášil Vítkovice a upevnil si první místo

V souboji prvních dvou týmů tabulky zářil hlavně první útok, který zařídil hned šest branek.

V rámci utkání byla slavnostně vyhlášena charitativní kampaň Góól na druhou, z níž nakonec peníze poputují na konto nadačního fondu Modrý hroch.

V samotném utkání měl Tatran výborný start. Už v prvním střídaní dokonal fantastickou kombinaci prvního útoku Marek Beneš a domácí hned vedli. Jinak opatrnou třetinu pak gólově uzavřel opět domácí kapitán Beneš, který sedm sekund před koncem proměnil v gól další ťukec prvního útoku. Stejně jako v Superfinále, i nyní tak Střešovice po dvaceti minutách vedly 2:0.

Ve druhém dějství se na gól čekalo až do 29. minuty. Vítkovický Hatala ustál souboj na mantinelu a s notnou dávkou štěstí prostřelil Jurca mezi betony. Střešovický golman se však rozhodit nenechal a v následující pasáži, která jasně patřila hostům, už exceloval. A tak zapršelo na druhé straně, když se po šikovném přistrčení Šindeláře prosadil Eliáš a Tatran měl své dvoubrankové vedení zpátky. To ještě v poslední minutě třetiny znásobil Beneš, který šikovně zakončil zpoza brány a už po druhé třetině mohl počítat svůj hattrick.

Střešovicím navíc vyšel i nástup do poslední periody, když už se po půl minutě trefil Havlas. V polovině třetí třetiny pak ten stejný hráč chladnokrevně využil domácí přesilovku a vítkovické naděje pomalu pohasínaly. Riskující hosté pak inkasovali ještě dvakrát, když se do jejich sítě trefili Šimek s Hanákem a stanovali tak konečné skóre na 8:1.

Svěřenci Milana Fridricha tak ve výborném utkání ukázaly výbornou efektivitu, když z 23 střel nasázeli 8 branek. Vzadu je navíc podržel jistý Tomáš Jurco a i díky němu Tatran upevnil vedení, které činí již čtyři body.

Další utkání čeká Střešovice v neděli, když ve Švýcarsku rozehrají semifinále Poháru mistrů proti Wileru.

Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:1
branky: 2. Marek Beneš, 20. Marek Beneš, 33. Filip Eliáš, 40. Marek Beneš, 41. Matěj Havlas, 52. Matěj Havlas, 58. David Šimek, 60. Tomáš Hanák - 29. Šimon Hatala; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 327; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 26 - Lukáš Souček 16; po třetinách: 2:0, 2:1, 4:0