Tatran se před televizními kamerami postaví Chodovu

Vysoké vítězství nad Mladou Boleslaví ještě ani nestačilo uschnout a florbalový kalendář servíruje další těžké utkání, tentokrát proti Chodovu.

Na Jižním Městě půjde o předehrávku 15. kola Livesport Superligy, která se odehraje před televizními kamerami ČT Sport. Tatran do utkání vstoupí coby lídr superligové tabulky, který doposud neztratil jediný bod a tabulku vede o 9 bodů před Vítkovicemi.

Naposled svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše zdemolovali Mladou Boleslav, které v sobotu na domácí půdě nasázeli 11 gólů a výsledkem 11:1 nedali hostům sebemenší šanci na body. Střešovická družina tak potvrdila skvělou formu ve hře oběma směry. Se 126 vstřelenými góly je totiž (shodně s Vítkovicemi) nejlépe střílejícím týmem soutěže, s 38 obdrženými pak suverénně nejlepším bránícím týmem. Lví podíl na tom má i brankářská dvojice Lukáš Kříž - Tomáš Jurco, která společně vede golmanské statistiky a o svůj prostor v brankovišti se spravedlivě dělí.

To Chodov je v prozatímním účtování až šestý. Svěřenci Davida Podhráského navíc v posledním kole prohráli s Black Angels a zatím nejspíš nemohou dosavadní průběh sezóny hodnotit pozitivně. Na druhou stranu už celek z jihu hlavního města dokázal porazit Spartu, či do poslední chvíle sahat po bodech v duelu s Mladou Boleslaví.

Poslední vzájemné měření dvou odvěkých rivalů ovládl suverénně Tatran, když na domácím hřišti zvítězil 5:0. Předehrávka 15. kola začíná na SH Jižní Město v 17 hodin a 10 minut a můžete ji živě sledovat na ČT Sport.


Živý televizní přenos na webu ČT Sport
Psaný online přenos na webu Českého florbalu