Tatran se zkraje roku vydá do Liberce

Vedoucí Střešovice vyzvou v pátečním utkání 17. kola Superligy Liberec, který do střetnutí povede nový trenérský štáb.

První utkání roku 2023 zavede svěřence Milana Fridricha a Luďka Beneše na sever Čech, kde se pod Ještědem utkají s libereckým FBC. To zatím drží osmou příčku zaručující účast v osmifinále play-off, nicméně střed tabulky je velmi vyrovnaný a v Liberci tak nemají své jisté.

To očividně nestačilo libereckému vedení, které se ve vánoční přestávce odhodlalo k trenérské výměně. Zdeňka Skružného u A-týmu nahradili Matěj Klucho s Petrem Kološem, kteří doposud působili u juniorského týmu a první jmenovaný je současně i trenérem juniorské reprezentace.

S novým větrem v zádech budou chtít liberečtí proti Tatranu navázat na srpnovou senzaci, kdy jej doma v rámci Poháru Českého florbalu porazili 7:1 a díky tomu vyhráli základní skupinu. V nejvyšší soutěži už se jim však tolik nevedlo. Superligový vzájemný souboj v pražských Řepích opanoval začátkem října jednoznačně Tatran, když zvítězil 12:1.

Jednalo se tak o jedno z šesti dvouciferných vítězství, které doposud Střešovice v ročníku zapsaly. Navíc pořád platí, že v něm ještě neztratily jediný bod a jsou na nejlepší cestě k vítězství v základní části. Za ním je táhne mimo jiné Marek Beneš, se 41 kanadskými body 5. nejlepší muž produktivity celé soutěže.

Stejně bodů má i Šimon Stránský, juniorský mistr světa z Brna, který se stal už v 19 letech oporou Liberce, když měl bodový podíl na téměř polovině branek, který letos celek zpod Ještědu vstřelil.

Souboj Liberce s Tatranem startuje ns liberecké SH Dukla v pátek 6. ledna v 18 hodin.

Video přenos na webu TVcom.cz
Textový přenos na webu Českého florbalu