Tatran udolal Bohemku a má Prezidentský pohár!

V nervy drásající duel se proměnil zápas Tatranu s Bohemkou, když rozhodl výkon domácích v poslední třetině.

Střešovice byly před utkáním s Bohemians bod od vítězství v základní části a svému sokovi navíc chtěl oplatit porážku ze semifinále poháru v prosinci. Svěřenci Michala Jedličky celou pohárovou soutěž vyhráli a ambicemi sršely i před dalším duelem s Tatranem.

Ten do duelu navíc vstoupil oslaben, když mu chyběl Matěj Havlas, jehož v první formaci nahradil Filip Eliáš. Ten z lavičky přihlížel, jak ve 3. minutě otevírá skóre zápasu Jonáš Kreysa po rychle rozehraném volném úderu u mantinelu. Bohemka však o chvíli později dostala přesilovku a Jan Malič dokonal povedené dílo a vyrovnal. V 10. minutě navíc Kříže prostřelil Kawulok a Bohemians rázem vedli. Stejně jako hosté si v přesilovce vedl i Tatran, který ji v 15. minutě využil zásluhou Meliše. Divočina však pokračovala. O minutu později se totiž střelou 20 nad led prosadil Petrák a domácí zase museli dotahovat. To se jim podařilo zásluhou Šindeláře, jenže první třetinu stejně ovládli hosté, když domácí zaváhání potrestal Gajdoš.

Ve druhé třetině se hra přeci jen trochu uklidnila a na první branku se čekalo do 28. minuty, když druhou domácí přesilovku využil individuálně Marek Beneš. Bohemka ale kousala dál. Pohlednou kombinaci zakončil ve 34. minutě Jan Řehoř. Další srovnání přišlo o chvíli později, když akci Němečka v gól přetavil Marek Beneš svojí druhou trefou večera. Jenže i do druhé přestávky šli ve vedení hosté…Řehoř nádherně předložil Šebkovi a ten se nemýlil.

Zaplněná hala v Řepích na vyrovnání nečekala dlouho. Němeček nádherně našel Beneše a ten dovršil svůj hattrick. Hrdinou poslední části byl však Jonáš Kreysa, který se od druhé části usadil do prvního útoku po bok Marka Beneše a Tomáše Hanáka. Bohemians sice dostali ve 47. minutě přesilovku, v ní však nejdříve Lukáš Kříž odolal a hned poté výhozem našel právě tatranskou osmičku, která takřka z nulového úhlu poslala Střešovice poprvé do vedení. To navíc Jonáš Kreysa Tatranu ještě pojistil v 51. minutě schovanou střelou a už to bylo 8:6. Bohemians se pak odhodlali k náporu a hře bez brankáře, nai ta jim však kýžené ovoce nepřinesla a Tatran tak vyhrál 8:6.

Pro svěřence Milana Fridricha a Luďka Beneše to tak znamená jediné, a to zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Čtyři kola před koncem tak mají jistou nejlepší možnou výchozí pozici do play-off.

Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 8:6
branky:
3. Jonáš Kreysa, 15. Milan Meliš, 18. Martin Šindelář, 28. Marek Beneš, 35. Marek Beneš, 41. Marek Beneš, 49. Jonáš Kreysa, 51. Jonáš Kreysa - 8. Filip Forman, 10. Ondřej Kawulok, 16. Karel Petrák, 19. Matúš Gajdoš, 34. Jan Řehoř, 39. Patrik Šebek; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 361; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 17 - Tomáš Hyršl 16; po třetinách: 3:4, 2:2, 3:0;