Tatran v poháru končí

Středeční večer přivítali na domácí palubovce Tatraňáci soupeře z Ostravy. Vyostřený souboj o semifinále poháru Českého Florbalu rozhodly až poslední minuty.

Ač Ostravu čekala dlouhá cesta do Prahy, na utkání byly lépe připraveni než domácí Tatran. Ihned po úvodní buly se tak hosté dostali do vedení, na což navázali o minutu a půl později dalším gólem. První třetina patřila ve Stodole jasně hostům, kdy jim bylo ještě dopřáno i trestné střílení, které ale nedokázali přetěžit v gól. To však hostů nemuselo vadit, protože i tak poměrně záhy dokázali navýšit vedení o tři branky. Tatraňáky naštěstí třetí gól ve své síti probudil, což prokázal Adam Tlapák, které otevřel skóre pro domácí hráče, kdy mu přesně přihrál Marek Pixa. Nic to ale neměnilo na to, že Tatran odcházel do šatny po první třetině s dvoubrankovou ztrátou.

Diváci doufali, že Tatran se zpět na hřiště vrátí v mnohem lepším rozpoložení než v první třetině, a to se povedlo. Hra se velmi vyrovnala a gól mohl padnout na jakoukoliv stranu. Štěstí v tomto směru měla Ostrava, která dokázala ještě navýšit své vedení. Tatraňáci opět dokázali během pár vteřin odpovědět a bylo jasné, že nic nevzdávají. Branku vstřelil Martin Šindelář, kanonýr posledního ligového utkání za asistence Milana Meliše. Ani Ostravští nezaháleli a opět odskočili do tříbrankového vedení, což se mohlo zdát, že bude pro hostující tým dostatečný náskok. Na to ale nepřistoupil Martin Šindelář v souhře s Milanem Melišem, kteří odstartovali akci dorovnání. Na to do konce třetiny navázal ještě Martin Pánek opět za asistence Milana Meliše.

Do třetí třetiny šel Tatran s jednobrankovou ztrátou. Domácí se snažili ostřelovat branku hostů, jak mohli, v gól to přetěžili až v polovině závěrečné části po střele Martina Mühlfaita po třetí asistenci Milana Meliše. Pár minut se zdálo se, že o vítězi rozhodne jedna branka, než se s góly doslova roztrhl pytel. Nejdříve zvýšila skóre Ostrava, poté dorovnal stav Adam Tlapák úspěšným trestným střílením. Šance na výhru domácím vzala Ostrava v poslední minutě, kdy dokázala hned dvakrát skórovat. Do semifinále poháru se tak Tatran nepodívá.

Komentář trenéra domácích Milana Fridricha: "Dnes od nás velmi ospalý vstup do zápasu a i přes dobře odmakanou druhou půlku zápasu soupeř zaslouženě vyhrál. Děkujeme soupeři a divákům. Pěkný večer."

Tatran Střešovice - FBC OSTRAVA 6:8

branky: 14. Adam Tlapák, 28. Martin Šindelář, 36. Martin Šindelář, 40. Martin Pánek, 50. Martin Mühlfait, 57. Adam Tlapák - 1. Jan Daniš, 3. Martin Kašík, 13. Matyáš Šindler, 27. Michal Sládek, 33. Matyáš Šindler, 53. Matyáš Šindler, 60. Dominik Klimscha, 60. Jan Daniš; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Martin Frühbauer 17 - Jan Binder 23; po třetinách: 1:3, 3:2, 2:3;