Tatran v rámci 8. kola Superligy znovu přivítá Black Angels

Naposledy se oba týmy střetly ve středu v rámci Poháru Českého florbalu, když Tatran vyhrál 12:8.

Jen pět dní od sebe bude dělit úvodní buly zápasů Tatranu s Black Angels. V play-off běžná věc, v průběhu základní části však ne zrovna obvyklá. Ve středu se oba týmy utkaly o postup do osmifinále Poháru Českého florbalu a nakonec byli úspěšnější svěřenci Milana Fridricha, kteří v bláznivé přestřelce zvítězili 12:8. Nešlo však o žádné poklidné tažení, ba naopak. Zvlášť ve druhé třetině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a kdo přišel za ofenzivním florbalem, musel odcházet sytý.

Střešovice tak 12 góly navázaly na předchozí dva superligové duely, v nichž nasázely 11, respektive 10 branek a po nepovedeném startu ročníku začaly stoupat tabulkou vzhůru. V ní jsou momentálně šestí, s pětibodovým mankem na vedoucí Boleslav s Libercem.

To tým z východu Prahy zatím zůstává za očekáváním. Zatím jediné vítězství zapsali svěřenci Tomáše Janečka proti FBC Ostrava, které porazili v prodloužení. Jinak zatím střádají pouze prohry, a to i s týmy jako Pardubice, SKV, či Liberec, tedy papírově slabšími výběry. Jak však ukazuje aktuálně druhý Liberec, appír je jedna věc a realita na hřišti pak věc druhá. Black Angels tak musí zabrat, jinak by mohli klidně zabřednout do bojů o udržení. Motivací jim může být fakt, že v pohárovém utkání dokázali Tatranu, nehledě na prohru, nasázet 8 branek.

Utkání Tatranu a Black Angels v rámci 8. kola Livesport Superligy začíná v Řepích v neděli v 17 hodin.