Tatran veze z Otrokovic výhru 9:1

Ani na dvanáctý pokus neztratili Střešovice body. Otrokovice porazili 9:1 a dál vládnou Livesport Superlize. Hattrick si připsal Tomáš Hanák.

S jedenácti zářezy v řadě, plným počtem bodů a vedoucí pozicí v tabulce v zádech jeli v pátek hráči Tatranu do Otrokovic, které před zápasem okupovali předposlední příčku superligové tabulky.

Diváci v hale na Štěrkovišti viděli v akci všechny střešovické vicemistry světa z MS ve Švýcarsku včetně Marka Beneše, který poslední zápas ve Znojmě proti České Lípě nehrál. Za domácí Panthery navíc nastoupili reprezentanti Slovenska Ronald Gašparík či Adam Kohút, které navíc v národním dresu trénuje otrokovický trenér Karel Ševčík.

Ani nálož reprezentantů však neznamenala bujarý přísun gólů v první části. Ta byla naopak na branky víc než skoupá, byť si hosté postupně vytvářeli střeleckou převahu a za prvních dvacet minut domácí přestříleli poměrem 13:5. První gól však přišel až v 19. minutě, kdy se ze středu prosadil Tomáš Hanák.

Na co 126 diváků v hale na Šterkovišti čekalo takřka celou první třetinu, vynahradily Střešovice domácímu osazenstvu v první polovině třetiny druhé. Postupně se totiž prosadili znovu Hanák, Meliš, Havlas a pak přesně v čase 30:00 dokonal svůj hattrick Tomáš Hanák a na tabuli tak svítil tolik nepopulární “bůr”. Až poté se gólově prosadil i domácí tým, konkrétně jeden ze slovenských reprezentantů, Martin Grlický. I přes střelecky vyrovnanější třetinu, než byla ta první, domácí další gól přidat nedokázali, byť měli k dispozici i přesilovku, a tak po 40 minutách vedl Tatran 5:1.

Domácí vzdor, byť gólově jen symbolický, nepokračoval. V úvodu poslední části to byly opět hosté, kdo byl na hřišti jasným pánem. S přibývajícím časem navíc přibývaly i góly na střešovickém kontě, za což se jako první přičinil ve 44. minutě Marek Beneš, po němž ještě skóroval hrdina utkání ve Znojmě Daniel Péc, načež si dal repete Marek Beneš a konečný účet domácím vystavil Jonáš Kreysa. Na druhé straně zůstal Tomáš Jurco trochu osamocen. Za poslední část na něj mířily pouhé 3 střely a z nich už do svého zařízení další gól nepustil.

Tatran tak v Otrokovicích zvítězil 9:1 a ani podvanácté v ročníku neztratil body. Hattrick si připsal Tomáš Hanák, 4 body za 2 góly a 2 asistence pak Marek Beneš. Další utkání odehraje Tatran v neděli proti FBC Ostrava na domácí půdě SC Řepy v 17 hodin.

PSG PANTHERS OTROKOVICE - Tatran Střešovice 1:9
branky: 33. Martin Grlický - 19. Tomáš Hanák, 21. Tomáš Hanák, 25. Milan Meliš, 27. Matěj Havlas, 31. Tomáš Hanák, 44. Marek Beneš, 45. Daniel Péc, 53. Marek Beneš, 59. Jonáš Kreysa; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 126; zásahy brankářů: Adam Kohút -9 - Tomáš Jurco -1; po třetinách: 0:1, 1:4, 0:4;