Tatran vyhrál v Boleslavi a je v BigBoard Superfinále!!!

Střešovice využily svůj matchball a po roce si opět zahrají o zlato.

Ve středu se svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše poprvé v semifinálové sérii chopili vedení a v šestém duelu tak disponovali matchballem k postupu.

K němu Tatran přiblížil už v 9. minutě Matěj Havlas, který zužitkoval skvělé práce Tomáše Hanáka a z hrany brankoviště poslal hosty do vedení. Jenže Boleslav dokázala velmi rychle vyrovnat, když volný úder z velkého brankoviště chladnokrevně využil Milan Tomašík. Ve 12. minutě tak bylo srovnáno 1:1, což byl i stav, za kterého skončila první třetina.

Poté však do posledního místa zaplněná hala v Mladé Boleslavi musela na gól čekat až nad rámec 60 minut. V průběhu druhé a třetí třetiny totiž ani jedna z šancí na obou stranách úspěch neslavila, čímž jen rostly čísla obou brankářů.

Podruhé v sérii tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm už po 2 a půl minutách dostali hosté výhodu přesilovku a v té potvrdili, že jsou v této disciplíně pány svého řemesla, když o čtvrtém bodu pro Tatran rozhodl Martin Šindelář.

Střešovice vyhrály v Boleslavi 2:1 v prodloužení a po roce si opět zajistily postup do BigBoard Superfinále, ve kterém se pokusí uzmout vytoužený titul. V O2 aréně se hraje za týden 16. dubna a Tatran se v ní jako domácí tým postaví jednomu z dvojice Vítkovice-Bohemians.

Předvýběr.CZ Florbal MB - Tatran Střešovice 1:2p
branky: 12. Milan Tomašík - 9. Matěj Havlas, 64. Martin Šindelář; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 800; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 16 - Tomáš Jurco 22; po třetinách: 1:1, 0:0, 0:0, 0:1