Tatran zdolal Liberec a je v semifinále poháru

Ani ne týden po postupu mezi nejlepší osmičku se Tatran opět představil v Poháru Českého florbalu, kde se ve čtvrtfinále utkal s Libercem.

Pět dní po postupu z osmifinále v Ústí čekalo na svěřenci Milana Fridricha čtvrtfinále proti Liberci. Tomu přitom měli co vracet, jelikož poslední vzájemné měření sil vyznělo v Řepích podstatně lépe pro severočeský celek, který beze zbytku využil tápavého vstupu Střešovic do sezóny a porazil je 10:8.

Že o góly nebude nouze ani nyní, ukázala už první třetina. V té šel sice Liberec do vedení, následný domácí uragán však přivál hned pět branek a bylo to 5:1. Tři góly stihl už během první třetiny Martin Šindelář, který si tak již po první třetině mohl lebedit nad hattrickem. Dojem z první dvacetiminutovky však lehce zkazili dva slepené góly hostů v samotném závěru, které skóre posunuly na 5:3.

Druhé dějství bylo na góly přeci jen střídmější. Střešovické vedení nejdříve rozšířil Pavel Sládeček, zbytek prostřední periody však gólově patřil hostům. Ti se dvěma góly dostali už na jednobrankové manko a vstup do poslední třetiny tak skýtal dramatické rozuzlení.

To však domácí družina důrazně odmítla. Svěřenci Milana Fridricha zasypali Liberec jen v posledních 20 minutách 16 střelami a byť jsou na severu Čech na přívaly sněhu zvyklí, střešovické lavině čelit nedokázali. Za domácí se postupně trefili dvakrát Milan Meliš, Matěj Havlas a Adam Kučera a Tatranu tak nemuselo vadit ani jedna liberecká trefa. Svých 12 vteřin slávy si pak před koncem prožil trenér brankářů Roman Janda, který v utkání plnil roli náhradníka a těsně před koncem vystřídal Tomáše Jurca.

Tatran porazil Liberec 10:6 a postoupil do semifinále Poháru Českého florbalu. Tam ho čeká jeden z dvojice Butchis/Sparta. Utkání o postup do finále je v itineráři zařazeno do lednového programu.

Tatran Střešovice - FBC Liberec 10:6
branky: 10. Martin Šindelář, 11. Kryštof Klement, 13. Jonáš Kreysa, 16. Martin Šindelář, 17. Martin Šindelář, 24. Pavel Sládeček, 43. Matěj Havlas, 45. Milan Meliš, 51. Adam Kučera, 55. Milan Meliš - 5. Jakub Kopecký, 20. Vojtěch Wiener, 20. Jakub Faksa, 33. Filip Smutný, 40. Jakub Kopecký, 52. Filip Smutný; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 16, Roman Janda 0 - Petr Chlad 25; po třetinách: 5:3, 1:2, 4:1