Tatranky byly jen kousek od senzace

Ženy Tatranu Střešovice mají za sebou 1. čtvrtfinálový boj. Za výkon, který předvedly se rozhodně nemusí stydět a mohou celou sérii ještě značně zdramatizovat.

Střešovice zaskočily asi nejen soupeře, ale i diváky, když v 5. minutě otevřela skóre Daniela Kvásková po nahrávce Katky Nádeníkové. Ještě větším překvapením bylo, když do konce 1. třetiny dokázali svůj náskok navýšit na 2:0. Autorkou gólu byla Kateřina Seemannová, které asistovala Markéta Prontekerová.

Do 2. třetiny nastoupily ženy Tatranu se stejnou vervou, jako do té předchozí a po necelých 5 minutách a další přesné střele Kateřiny Seemannové se jaly vedení 0:3. Nahrávající hráčkou byla Denisa Billá. Pak bohužel přišlo vyloučení, které vrátilo domácí Vítkovice do zápasu. Do konce třetiny ještě dokázali domácí upravit skóre 2:3. Opomenut by rozhodně neměl zůstat i výkon tatranské brankářky Elišky Drbalové, která se kromě nespočtu jiných zákroků blýskla především tygřím skokem v situaci 2 na 0.

Ve 3. třetině už střelecky dominovaly především domácí hráčky, i když jim trvalo 10 minut, než dokázaly vyrovnat v přesilové hře. Během následujících 3 minut dokázaly navýšit své vedení na 5:3 a s Tatranem to začalo vypadat bledě. Střešovické bojovnice se však nehodlaly vzdát a v 55. minutě završila hattrick Kateřina Seemannová po nahrávce Denisy Billé. Během posledních minut nebylo o góly nouze. Vítkovice dokázali přidat ještě 2 branky a 2 vteřiny před konce upravila skóre na konečných 7:5 doposud nahrávající Denisa Billá. Asistovala jí Barbora Zabavská

Za hostující Střešovice byla vyhlášena nejlepší hráčkou Kateřina Seemannová, potvrdila tak svou neuvěřitelnou střeleckou formu, která jí provází celou sezónou. Spokojený s výkonem svých svěřenkyň byl i Marek Michálek: „Dnes jsme ukázali náš potenciál. Holky zúročily zkušenosti, které získaly v průběhu sezóny. Že to na výhru nestačilo, nevadí. Soupeř ukázal své kvality, ale my ho donutili se na zápas plně koncentrovat. Zítra se pokusíme zopakovat podobný výkon. Díky soupeři za zápas.“

Již zítra ve stejný čas se oba týmy utkají znovu a Střešovice budou jednoznačně odhodlané svůj výborný výkon minimálně zopakovat.