Tatranky čeká 2. kolo play-down

To co zažily Tatranky minulý týden, by si jen málokdo dokázal představit. Nejdříve na domácí půdě dokázaly přetlačit v 5. utkání Jičín a získaly tak velmi cenný matchball k ukončení série, pak ale přišly dva zápasy, kde ženy dokázaly pouze jednou skórovat a udržení v extralize se tak odsouvá do druhého kola play-down, kde se utkají s Olomoucí.

6. zápas 1. kola play-down

K 6. utkání zavítaly ženy Tatranu do Jičína za slunného počasí s myšlenkami na konec série a udržení se v extralize i po příští sezónu. Zápas začal ve velmi vysokém tempu, avšak v první třetině diváci žádný gól neviděli. Tatran dokázal ubránit vyloučení Elišky Machkové a tak nebylo důvodu k panice.

Po přestávce se, ale tempa zápasu ujal Jičín, který vstřelil dvě branky. Tatran se velmi snažil, avšak střelecká smůla se lepila holkám na hokejky. Velmi pěkné akce byly k vidění na obou stranách, ale do šaten se odcházelo za stavu 2:0 pro Jičín.

Třetí část byla opět v režii Jičína a to hned 3x. Tatranskou čest zachránila pouze Lucie Köhlerová, která po asistenci Nemravové nekompromisně zavěsila při hře v šesti bez brankáře. Bohužel stav to výrazně neovlivnilo a po prohře 1:5 se série stěhovala opět do Prahy na rozhodující 7. zápas.

7. zápas 1. Kola play-down

Sedmý zápas je pro Tatran s Jičínem už známá věc. Loni odcházely Tatranky zklamané z prohry a to se pravděpodobně projevilo na hráčkách v úvodu zápasu. Nervozita, vyloučení, individuální chyby a střelecká impotence stála Tatranky nejen první třetinu, ale i celý rozhodující zápas. Po první třetině se odcházelo do šaten za stavu 0:5 a už se mohlo čekat jen na malý zázrak.

Do druhé třetiny sice Tatranky vletěly v pozměněné sestavě, plné odhodlání a snahy ještě zápas zlomit na svou stranu, ale bohužel se Tatranu dál lepila smůla na paty a do soupeřovy branky nic nespadlo. Ženy pak zkoušely hru v šesti, napadaly, hrály s jednou vytaženou hráčkou, ale ke gólu to nevedlo. Naopak při takto riskantní hře, kdy již neměly co ztratit, obdržely v posledních dvou třetinách ještě 3 branky a konečné skóre se vyhouplo na 0:8 pro Jičín.

Nezbývá nic jiného než se z této dlouhé a smolné série oklepat a již tento víkend si to rozdat s Olomoucí o přímý sestup z extraligy. Děkujeme všem fanouškům za podporu a věříme, že během velikonočních svátků si znovu najdou cestu do střešovické haly.