Tatranky končí základní část výhrou

Po vzoru mužů končí i ženy základní část sezóny shodně výhrou 5:2 a do playoff jdou ze stejné 6. pozice. Jasno už je i o budoucím soupeři, kterým budou Vítkovice.

První minuty utkání se odehrávaly v duchu šancí na obou stranách. Skóre otevřela v 5. minutě tatranská Veronika Kopecká, která si snadno poradila s míčkem od Karolíny Vachuškové. Následovalo domácí vyloučení, které nejenže nebylo potrestáno, ale přineslo i další střešovickou branku. Karolína Vachušková, nejprve trefila bližší tyč, čehož využila Lucie Želízková, která se nemýlila a poslala svůj tým do vedení 2:0.

Ve 2. třetině si diváci museli počkat na další branku téměř 10 minut. Po krásné akci dokázala skórovat Veronika Kopecká za asistence Lucie Želízkové a do konce třetiny ještě využila přesilovky Denisa Billá, které přesně nahrávala Barbora Zabavská, společně tak poslaly Tatran do vedení 4:0. Poměr střel 9:2 hovořil po 2. části jednoznačně pro domácí.

V poslední třetině se hned v úvodu ujaly míčku Tatranky, čehož však nedokázaly využít a ze situace 2 na 1 obdržely 1. branku tohoto utkání. O 2 a půl minuty později odpověděla kapitánka Barbora Zabavská, která s lehkostí doťukla do branky přesně mířený míček od Karolíny Vachuškové. I přes četné šance na obou stranách následovalo 10 minut bez gólu a až 3 minuty před koncem ještě snížily na konečných 5:2 hráčky Jičína, čímž toto utkání uzavřely.

Trenér Marek Michálek v závěrečném hodnocení neskrýval, že je s utkáním i s průběhem základní části spokojen: „Mám radost, že jsme se soupeři dnes vyrovnali v důrazu, s čím máme občas problémy. Byly pasáže hry, kdy jsme velmi dobře kombinovali a vytvářeli si střelecké příležitosti. Celkově musím holky za tuto základní část pochválit. Je u nich vidět velký posun a moc se těšíme na playoff, kde se pokusíme potrápit některého z favoritů. Soupeři děkujeme za zápas.Nyní už víme, že soupeřem pro další boje nebude nikdo jiný než tým z 1. příčky a úřadující mistr České republiky. Tatranky se tak v osmifinále pokusí potrápit soupeřky z ostravských Vítkovic.

Tatran Střešovice - KM automatik FBK Jičín 5:2
branky:
5. Veronika Kopecká, 14. Lucie Želízková, 30. Veronika Kopecká, 35. Denisa Billá, 48. Barbora Zabavská - 45. Nikola Kuchařová, 57. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: David Kytler - Tomáš Sommer; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 14 - Marcela Velzelová 27; po třetinách: 2:0, 2:0, 1:2;