Tatran Střešovice » Tatranské starší žáky a dorostenky čeká o víkendu MČR

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 2.5.2019

Tatranské starší žáky a dorostenky čeká o víkendu MČR

Svého vrcholu po vítězné tečce za sezónou mohou udělat nyní i starší žáci a dorostenky. Zatíco strži se vydají do Znojma, dorostenky budou bojovat v České Třebové.

Junioři to již dokázali a v průběhu dubna si pověsili na krk zlaté medaile pro vítěze KB ligy juniorů. Obdobně by chtěli na střešovický úspěch navázat i starší žáci a dorostenky

Starší žáci začínají již tento pátek na MČR ve Znojmě. Týmy jsou rozděleny do čtyř tříčlenných skupin, kdy první dva vždy postupují dál, zatímco poslední bojuje o přímé umístění. Na tatranské mládí čeká ve skupině FbC Hradec Králové A a FBŠ SLAVIA Plzeň. Pražský celek bude spoléhat především na Vojtěcha Panušku, který s dvaapadesáti body vévodil kanadskému bodování celého týmu. Nastřílel třicet devět branek a na třináct asistoval. A právě on se svými spoluhráči bude klíčovým prvkem úspěchu. 

Na opačné straně budou stát stejně kvalitní borci: plzeňský Matěj Švácha má na kontě dvaasedmdesát bodů za osmapadesát gólů a čtrnáct asistencí. Jeho tým skončil v sezóne na prvním místě. Na stejném místě skončil i tým Hradce Králové, který pro změnu táhne se třiačtyřiceti zásahy Filip Nerad.

Pro starší žáky je letošní MČR velkou výzvou, loni skončili s bronzovou medailí na třetím místě, letos by rádi atakovali horní příčky a získali zlato.

HARMONOGRAM TATRANU NA MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ: 

Tatran Střešovice – FbC Hradec Králové A
pátek 3. května od 13:00; SH TJ Znojmo

FBŠ SLAVIA Plzeň – Tatran Střešovice
pátek 3. května od 17:00; SH TJ Znojmo

MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ ŽIVĚ NA TVCOM:

Všechny utkání MČR starších žáků ve Znojmě můžete sledovat ŽIVĚ na TVCOM. Odkazy na textový přenos i videopřenos budou vždy před utkáním k dispozici na Facebooku Tatranu

To dorostenky jsou z minulé sezóny stříbrné, loni jim ke zlatu chyběl poslední krůček. V letošním MČR naskočí po osmifinálové výhře s FBC Liberec rovnou do čtvrtfinále, ve kterém se utkají s ostravským FBC. Nejdříve je čeká utkání ve 14:15, o pár hodin později, v 19:55, se pak odehraje odveta čtvrtfinálové série, ze které vzejde postupující tým do semifinále. Oba čtvrtfinálové duely jsou na programu v sobotu. Tatran táhne s šestnácti zásahy Anna Bartušková, ty podpořila ještě deseti asistencemi. Na opačné straně je s šedesáti body za čtyřiatřicet branek nejproduktivnější Vendula Maroszová. 

HARMONOGRAM TATRANU VE ČTVRTINÁLE MČR:

Tatran Střešovice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA
sobota 4. května od 14:15; SH Skalka Česká Třebová

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - Tatran Střešovice
sobota 4. května od 19:55; SH Skalka Česká Třebová

 
Naši partneři