Tatranský A-tým žen nedokázal udržet Extraligu

Tatranské ženy nedokázaly navázat na vcelku vydařenou sezónu a příští rok budou bojivat v 1. lize. V 2. kole Play-Down narazily na Olomouc, proti které nedokázaly vyhrát ani jeden zápas a letošní sezóna pro ně končí.

V 1.kole Play-Down bojovala, kromě Tatranu a Jičína, Olomouc a Sokol Královské Vinohrady. I přes to, že Tatranky skončily po základní části na nejlepší Play-Down pozici, svou výhodu si udržet nedokázaly, když v 7. zápase prohrály s tradičními rivalkami z Jičína. I druhé duely byly velmi napínavé a také se muselo čekat až do posledního 7. zápasu, ze kterého odcházelo vítězně SKV.

Na Tatran tedy čekala Olomouc. První dvě utkání se odehrávaly v naší domácí stodole. I přes veškeré odhodlání to však nebyl úspěšný víkend. Za obě utkání dokázaly Tatranky vstřelit pouze jeden gól, což na výhry opravdu nestačilo. V sobotu podlehly Olomouci 1:4 a v neděli 0:4.

Další víkend bylo potřeba něco změnit a na zápasy se pořádně připravit. I přes veškeré snahy to však nestačilo. Pravdou je, že oba zápasy byly mnohem akčnější a celkově se jednalo o mnohem lepší florbal. V soboru dokonce musely rozhodnout až samostatné nájezdy, které bohužel dopadly opět lépe pro Olomouc, která se radovala z výsledku 4:3. V nedělním zápase se Tatranky dokonce dokázaly dostat do vedení, nicméně stav udržet nedokázaly a po dvou gólech do prázdné branky ukončily své extraligové tažení prohrou 6:3.

Nezbývá nic jiného, než se z této sezóny poučit a přijmout 1. ligu jako výzvu a možnost zlepšit se v základních herních činnostech. Doufejme, že Tatranky dokáží tuto sezónu vybudovat nový a lepší tým, který vybojuje extraligu pro Tatran zpět.