Totální dominance. Tatran přejel Boleslav 11:1

V totální demolici se změnilo utkání prvního Tatranu s druhou Mladou Boleslaví, které Střešovice nasázely 11 branek. V rámci utkání byl také předán šek na podporu dětstkého domova v Unhošti.

Trenéři Tatranu si mohli dovolit ten luxus, že v druhém utkání proti Boleslavi během 4 dní nasadili druhého ze svých golmanů, Tomáše Jurca. Na straně hostů v bráně stanula, stejně jako ve středu, reprezentační jednička, Lukáš Bauer. Z obou brankářů měl od začátku o něco víc práce právě Lukáš Bauer, který i jako první inkasoval, když skóre otevřel střelou na zadní tyčku Martin Čermák v 8. minutě. Hosté s odpovědí nepřišli, respektive jim ji nedovolil Tomáš Jurco, a tak na druhé straně ze skrumáže na 2:0 zvýšil Havlas. Domácí pak přežili boleslavskou přesilovku a do kabin šli s dvoubrankovým vedením.

Ani závěr přesilové hry, který si hosté přenesly do úvodu prostřední části, neznamenal pro domácí družinu žádné významné nebezpečí a tak zase zahřmělo na druhé straně. V pohodě hrající Martin Čermák oběhl Bauerovu bránu a na zlatém podnose předložil Sládečkovi, který nemohl nedat. Více vrásek hosté neměli jen díky Lukáši Bauerovi, který likvidoval další obrovské šance Tatranu. Ani on však nedokázal zastavit krásnou ránu Jonáše Kreysy v 31: minutě. Ani to však nebylo vše. Střešovice následně připravily hostům minutu hrůzy…nejprve se z přesilovky prosadil Meliš, o 38 sekund později potrestal chybu Dominika Beneše chladnokrevně svým druhým gólem Kreysa a za dalších 13 vteřin už to bylo 7:0, když Suchánka oloupil Hanák, povodil si Bauera a zvýšil. Boleslavská noční můra neznala konce, ještě do přestávky se totiž stihl prosadit i Daniel Péc a po 40 minutách na světelné tabuli svítilo neuvěřitelných 8:0.

Už od začátku třetí třetiny sáhla Boleslav ke hře v šesti, která se jí ve středečním pohárovém utkání povedla na výbornou. O tom si však nyní mohli svěřenci Petra Novotného jen nechat zdát, domácí defenziva byla skálopevná a naopak ve 48. minutě skóroval Adam Tlapák přes celé hřiště. Stejně tak si vedl v 54. minutě David Šimek a už to bylo 10:0. Hosté se dočkali až v 57. minutě. Pěničkovu dorážku muselo potvrdit až video, které neshledalo žádný problém a Tomáš Jurco tak přišel o čisté konto. Poslední slovo však měli stejně domácí, kteří minutu před koncem využili další přesilovku a vsítili trefu číslo 11.

Tatran tak v souboji prvních dvou týmů totálně přejeli Mladou Boleslav a Superligu vedou už o 10 bodů. Na vítězství se navíc podílelo hned 12 hráčů střešovického kádru. Další utkání odehrají svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše už v pondělí před televizními kamerami proti Chodovu.

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 11:1
branky: 8. Martin Čermák, 16. Matěj Havlas, 22. Pavel Sládeček, 31. Jonáš Kreysa, 32. Milan Meliš, 32. Jonáš Kreysa, 33. Tomáš Hanák, 37. Daniel Péc, 48. Adam Tlapák, 54. David Šimek, 59. Ondřej Němeček - 57. Matěj Pěnička; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 368; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 46 - Lukáš Bauer 43; po třetinách: 2:0, 6:0, 3:1;