Tříbrankové vedení nestačilo. Tatran doma padl s Mladou Boleslaví

V bitvě dvou nejúspěšnějších týmů poslední doby vedl Tatran v polovině zápasu 4:1, nakonec však na domácí půdě nevybojoval ani bod.

Jako den a noc. Tak by se daly shrnout vstupy do sezóny, kdybyste vedle sebe postavili Boleslav a Tatran. Zatímco tým Mladé Boleslavi šlape v dosavadním průběhu jako hodinky a za 4 předchozí duely zvládnul nasázet těžko uvěřitelných 57 branek, Tatran na superligové půdě zápasí sám se sebou a do šlágru šel s jedinou tříbodovou výhrou na kontě a obměněným realizačním týmem.

Jenže jak to tak ve sportu bývá, velké zápasy nemají papírového favorita, což domácí ukázali hned ve 2. minutě, kdy je do vedení poslal Martin Mühlfait. Hosté sice dokázali zásluhou Zakonova vyrovnat, jenže pak pohrdli trestným střílením a první dějství tak patřilo Střešovicím, když je podruhé do vedení poslal Marek Beneš, což byl zároveň poslední gólový počin prvních dvaceti minut.

V průběhu první poloviny druhé třetiny začalo být v Řepích ještě veseleji. Nejdřív Šindelář a pak znovu Marek Beneš zvýšili domácí vedení už na 4:1 a hosté museli už ve 29. minutě reagovat oddechovým časem. Ten našel uplatnění až o 5 minut později, kdy Boleslav dvěma góly během necelé minuty snížila na 3:4. Před koncem druhé periody ještě domácí družina nevyužila trestné střílení a po 40 minutách tak stále platil jednobrankový rozdíl.

Na změnu skóre se v poslední části čekalo déle jak 8 minut, než přišlo, v utkání třetí, trestné střílení. To si vzal na starost hostující Bína a jako první exekutor večera byl úspěšný, čímž srovnal na 4:4. O dalších 8 minut později se hosté poprvé v utkání dostali do vedení, na což 3 a půl minuty před koncem reagovala domácí střídačka time-outem a hrou v šesti. Ta bohužel ovoce nenesla a Boleslav naopak potvrdila svoje vítězství střelou do prázdné branky.

Hosté tak v utkání vedli jen tři a půl minuty, přesto si z Řep odvezli všechny body za výhru 6:4. Pro Tatran může být útěchou alespoň dobrý výkon a zastavení ofenzivního stroje Boleslavských. Další superligové utkání čeká svěřence Milana Fridricha v neděli, kdy v Řepích přivítají Karlovy Vary. Ještě předtím se v pátek vydají na utkání 4. kola Poháru Českého florbalu do Slaného.

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 4:6
branky: 2. Martin Mühlfait, 13. Marek Beneš, 25. Martin Šindelář, 29. Marek Beneš - 5. Filip Zakonov, 34. Jan Zoufalý, 35. Jakub Vařecha, 49. Jakub Bína, 57. Dominik Beneš, 60. Jan Natov; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 361; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 19 - Lukáš Bauer 16; po třetinách: 2:1, 2:2, 0:3