Úplný přechod do online světa, úspěch v Tatranské OLYMPIÁDĚ a rozhovor s novým vedoucím Neelitní složky

Poslední zpřísnění protiepidemických opatření definitivně znemožnilo trénování formou běžných tréninků a kluci byli nuceni se naplno přesunout do virtuálního světa. Stejně jako v předchozích měsících tedy probíhaly online tréninky, jejichž hlavní náplní byla fyzická příprava.

Starší žáci kromě online tréninků dostávají od svého trenéra Marka Bendy individuální domácí tréninky, které plní ve svém volném čase. Za svědomité trénování chválí Marek zejména Martina Hášu.

V kategorii dorostenců máme hned dva premianty. Tím prvním je Filip Hruška za nasazení na trénincích a druhým je Mikuláš Mentberger, který v Tatranské olympiádě svým výkonem 388 fotbalových nožiček ovládl jedno z kol a značně tak pomohl svému týmu.

Z juniorů se v tomto měsíci nejvíce převedl Pavel Pilňáček a z mužské kategorie nejvíce dřeli Marek Benda, Vojtěch Matyáš a Jakub Matyáš.

Kromě tréninků proběhla i velká schůze hráčů a některých rodičů s vedením klubu. Na schůzi bylo probíráno, kam by měla Neelita do budoucna směřovat a hlavně to, že se nimi i do dalších sezón rozhodně počítá! Kluci přišli s několika zajímavými nápady na zlepšení tréninkových podmínek, aby mohli i nadále hájit barvy Tatranu kvalitními výkony.

Tou největší novinkou za minulý měsíc je vznik nové funkce. Na pozici vedoucího Neelitní složky byl jmenován trenér, dlouholetý hráč a kapitán Marek Benda.

,,Nově jsi se stal vedoucím Neelitní složky. Jaké jsou tvé dojmy z jmenování do funkce?”

,,Jmenování do této funkce mě překvapilo a zároveň potěšilo, znamená to že teď mohu hájit zájmy neelitní složky, což je věc která mě baví a chci ji naplňovat nejlépe jak jen to půjde.”

,,Jaké máš plány do budoucna ohledně fungování Neelity?”

,,Mé plány jsou uchovat fungování neelity takové jaké bylo, podle mého Neelitní složka jako taková funguje skvěle a splňuje veškerá očekávání.”

,,Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny?”

,,No vlastně pro nás sezona skončila dříve, než se stihla pořádně rozběhnout, stihly se jen první 2 zápasy, což je škoda, protože můžu za náš tým (Muži C) a za další týmy, které trénuji, říci, že jsme byli na novou sezónu skvěle připraveni a hlavně natěšeni z důvodu dlouhé koronavirové pauzy .”

,,Našlo by se něco, co je v letošní sezóně lepší než v těch ostatních? A pokud ano, tak co to je?”

,,Jediné 2 věci, které bych vypíchl je to, že do dalších zápasů budeme mnohem lépe fyzicky připraveni díky online posilovacím tréninkům a větší natěšenosti, která u Mužů podle mě trochu scházela.”

,,Když se na věc podíváš s pozice hráče, pociťuješ na sobě posun alespoň po fyzické stránce nebo je trénink v hale nenahraditelný ve všech ohledech?”

,,Z pozice hráče a kapitána pociťuji obrovský posun po fyzické stránce a myslím, že to tak má každý, kdo se snaží v této době se nějak pohybovat, když mu není umožněno sportovat se svými spoluhráči a zároveň kamarády na hřišti. Musím říci, že mi trénování v hale už hodně chybí zároveň i již zmiňovaná parta lidí, která je nenahraditelnou součástí našich tréninků. Jsou jako má druhá rodina. Už se moc těším až spolu budeme moci zase trénovat.”

,,Jak jsi se vlastně dostal k florbalu ?”

,,Začalo to na základní škole, kde jsme se spolužákem, současným spoluhráčem Šimonem Hádkem, hledali náhradu za badminton, který nás už přestával bavit. Jelikož nás oba zajímal hokej a nebyli jsme zdatní bruslaři, byl florbal ideální volbou. Začali jsme hrát za klub SK Velká Ohrada, který hrál takzvanou DDM ligu. Jak už to ale bývá, po 2 letech se dostavily nesrovnalosti v klubu, a tak jsme si začali hledat nové angažmá. Zjistili jsme si, že Tatran je jeden z nejúspěšnějších klubů i co se mládeže týče, a jelikož jsme se chtěli zlepšovat padla volba právě na Tatran, který se postupně stal naší nedílnou části života.”

,,A jak jsi se dostal k trénování?”

,,K trénování jsem se dostal díky Mišímu (Marek Michálek), který mi dal možnost udělat si trenérskou licenci, abych mu mohl pomáhat se vším, co bude třeba. Jsem mu za to vděčný. Získal jsem cenné zkušenosti a hlavně možnost poznat sport, který mne naplňuje, ze všech 3 stran: jako hráč, trenér a také rozhodčí.”