Ve vyrovnaném derby se nakonec radovala Sparta

Nedělní večer ve Stodole patřil mužům, kteří se v pražském derby utkali se Spartou. Zápas dramatický do poslední vteřiny rozhodlo až prodloužení.

První třetina se nesla v duchu vzájemného oťukávání a i přes velké počáteční nasazení jsme v úvodní dvacetiminutovce moc gólů neviděli. Snahy o vstřelení branky končili většinou u bránících hráčů nebo golmanů. Na první změnu skóre si diváci museli počkat až do 17. minuty, kdy se z branky radovali hostující Sparťané.

Skóre 0:1 v neprospěch Tatranu vydrželo pouze do úplného začátku druhé třetiny. Už 7 vteřin po úvodním hvizdu se o vyrovnání postaral kapitán Filip Langer jemuž asistoval Jonáš Kreysa. Hrálo se tedy zase od začátku. Na další gól si museli diváci opět počkat. Tatran sice ve 30. minutě vstřelil branku, nicméně nebyla uznána z důvodu předchozího nedovoleného zákroku. 3 minuty na to byl vyloučen hráč hostujícího celku za hrubost a Tatran se ocitl v početní převaze, kterou také využil Martin Pánek za asistence Filipa Langera. Za necelou minutu Tatran navýšil své vedení o 2 branky. Autorem gólu byl Petr Brautferger a asistoval mu Matěj Havlas. Po druhé třetině šly veseleji do šaten hráči Tatranu, skóre na světelné tabuli ukazovalo stav 3:1.

Po kolotoči na středovém buly sice získali míček hráči Tatranu, z dalšího gólu se však radovala Sparta a snížila na 3:2. Následující minuty byly divácky velmi atraktivní. Během pouhých tří minut dokázala Sparta vyrovnat, dostat se do vedení a následně o něj opět přijít, když se o vyrovnávací gól v 53. minutě postaral Jonáš Kreysa za asistence Milana Meliše. Do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení, které po třech minutách ukončila šťastnější Sparta a vystřelila si tak třetí bod pro sebe.

Milan Fridrich v komentáři pak shrnul hru takto: „Velkou část zápasu jsme předváděli hru, na které pracujeme, a za to je potřeba tým pochválit. Bohužel, chvilkové výpadky měly podstatný vliv na konečný výsledek. Děkujeme divákům a soupeři za zápas.“

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Martin Pánek za domácí a Marek Zouzal za tým hostí.