Veledůležité vítězství. Ženy Tatranu přehrály Olomouc a poskočily na čtvrté místo

Střešovice oplatily Olomouci podzimní porážku a stále mohou doufat v konečné umístění v TOP4.

S blížícím se koncem základní části přivítaly svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse v rámci 20. kola Olomouc, která před utkáním držela čtvrté místo a na kterou se mohl Tatran v případě vítězství bodově dotáhnout. Střešovice navíc chtěly celku z Hané oplatit porážku z jeho půdy, kde padly 2:4.

Svou vendetu začal psát Tatran úspěšně hned zkraje zápasu. Vysněný vstup do zápasu přinesla domácím Barbora Lovíšková, která dokončila domácí kombinaci a po přihrávce Vernerové poslala Střešovice do vedení. To domácím vydrželo až do sirény, jelikož se ve vyrovnané první dvacetiminutovce další góly neurodily.

Další gólový moment tak přišel až v polovině zápasu, kdy se díky přehledu a důrazu před brankou prosadila z dorážky Kateřina Seemannová a střešovické vedení bylo rázem dvojnásobné. Tatran navíc druhou třetinu zcela opanoval, když Olomouc přestřílel 15:4. Další góly však nepadly a před poslední částí tak bylo stále všechno otevřené.

Při tom navíc zůstávalo i prvních více jak 13 minut třetí třetiny. Až poté se znovu zaskvěla Kateřina Seemannová, která dokonala práci Krýslové a na středu zcela osamocená zvýšila už na 3:0. Olomoucké snažení navíc zůstavalo nejdál na Monice Šolleové a s blížícím se koncem začínalo být jasné, že všechny body zůstanou v Praze. Razítko na to navíc v 57. minutě nasadila Lucie Želízková, která prošla celé hřiště a suverénně zasadila čtvrtý střešovický úder.

Do konce zápasu se pak už nic nestalo a svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse tak mohly slavit veledůležité vítězství. Díky němu se navíc posunuly na čtvrté místo extraligové tabulky, kde mají momentálně stejně bodů jako právě Olomouc a Bulldogs. S týmem z Hané mají díky výsledku 4:0 lepší skóre ze vzájemných zápasů a v případě rovnosti bodů skončí v tabulce před ním. Duel s brněnskými Bulldogs je pak čeká hned příští víkend.

PSN Tatran Střešovice - FBS Olomouc 4:0
branky: 4. Barbora Lovíšková, 31. Kateřina Seemannová, 54. Kateřina Seemannová, 57. Lucie Želízková; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 106; zásahy brankářů: Monika Šolleová 16 - Klára Hodulíková 27; po třetinách: 1:0, 1:0, 2:0