Velké vítězství! Tatran udolal Vítkovice

Střešovice v dramatickém duelu udolaly Vítkovice a učinili velký krok k vítězství v základní části, které mají na dosah.

20. kolo nejvyšší soutěže nabídlo souboj dvou nejúspěšnějších týmů české florbalové historie. Neporažený Tatran v Řepích vyzval florbalisty Vítkovic, kteří jsou v tabulce na druhé příčce právě za pražským celkem. V rámci utkání se navíc předávaly darované předměty, jako hračky, sladkosti apod., které poputují dětem ležících ve Fakultní nemocnici v Motole.

První vzájemný duel obou týmů vyzněl na podzim jednoznačně pro Tatran, teď to však měla být jiná písnička. Byly to totiž Vítkovice, které šly do vedení. Zaváhání Meliše využili Zubek s Matejčíkem a hosté jásali. O chvíli později navíc mohli jásat ještě víc, když na 2:0 zvýšil Ondřej Vítovec, bývalý dlouholetý hráč Střešovic. Domácí odpověď mohla přijít v 6. minutě, kdy ale nabídnutým trestným střílením pohrdnul Marek Beneš. Stejný hráč však o 4 minuty později vymyslel krásný pas na Havlase, který ještě postrčil na Hanáka a ten snížil. To už si Tatran pomalu začal brát delší konec provazu, jenže ani z jedné z jeho šancí nezapršelo a tak byl stav po 20 minutách 1:2.

Po strop zaplněná hala v Řepích se vyrovnání dočkala hned zkraje druhé části. Havlas s Hanákem si zopakovali spolupráci z první části a druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti překonal Součka podruhé. Prostřední část obecně patřila Tatranu, který mohl do vedení poslat Muhlfait, ale trefil tyč. Domácí pak přestáli oslabení a když Tomáš Jurco vychytal v tutovce Palčinského, překlopil vedení na domácí bedra z brejku Kreysa. O chvíli později navíc přidal další trefu Němeček. V tu chvíli byly Vítkovice na ručník, domácí však další góly nepřidaly a do kabin se šlo za stavu 4:2.

Ten mohl Tatran navýšit v přesilovce, kterou si přenesl z konce prostřední části. Vítkovice jej však i trochu se štěstím ubránily a mohly tak pomýšlet na obrat v zápase. K němu je přiblížil ve 45. minutě Šebesta, který se prosadil podobně, jako Tomáš Hanák v první části, tedy výjezdem před Jurca. Nějaký drtivý nápor hostů se však nekonal a tak se s ubývajícím časem museli hráči z Ostravy uchýlit ke hře v šesti. Ani v ní si však nevypracovali vyloženou brankovou příležitost a vyhrocený závěr duelu už svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše ustáli.

Tatran ovládl šlágr s Vítkovicemi poměrem 4:3 a stále neztratil jediný bod. Šest kol před koncem základní části navíc udělal velký krok k jejímu vítězství, na druhé Vítkovice má totiž náskok 15 bodů a prezidentský pohár si tak může zajistit už ve čtvrtek, kdy se doma utká s Black Angels.

Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3
branky: 10. Tomáš Hanák, 22. Tomáš Hanák, 34. Jonáš Kreysa, 37. Ondřej Němeček - 2. Adam Zubek, 3. Ondřej Vítovec, 45. Jan Šebesta; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 510; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 13 - Lukáš Souček 19; po třetinách: 1:2, 3:0, 0:1;