Vítězství číslo devatenáct. Tatran si poradil s Pardubicemi

Střešovice neztratily body ani ve svém devatenáctém duelu, když proti Pardubicím zvítězili rozdílem deseti branek.

Trenéři Tatranu si proti Pardubicím mohli dovolit luxus v podobě pošetření Matěje Havlase, kterého v první formaci zastoupil Ondřej Sádlo. Poprvé po návratu z hostování v Karlových Varech se ve střešovickém dresu představil Filip Eliáš. I přesto platil Tatran za jasného favoritu klání 19. kola Livesport Superligy.

Byl to ovšem celek z východu Čech, který šel v Řepích do vedení. Rychlý brejk hostů doskákal od Žáčka až za Kříže a Pardubice vedly. Na vyrovnání se čekalo do 7. minuty. Kreysa překonal Haleše na přední tyči a o další dvě minuty už domácí vedly. Halešovu minelu potrestal krásnou ranou Kún. Góly Šimka a Muhlfaita ve 12. minutě pak znamenaly vedení již 4:1 pro Tatran. Hostě do přestávky stihly ještě zkorigovat zásluhou Sákry.

Po přestávce si vzal slovo Marek Beneš. Jeho dva zásahy zvýšily domácí vedení už na 6:2, což ve 29. minutě podepsal ještě Vojtěch Kún svojí druhou trefou. Neškodné Pardubice jen přihlížely, jak jim skóre roste před očima. Do konce druhé třetiny stihlo povyrůst až na číslo 10, když se ještě stihli prosadit Němeček, Šimek a Čermák.

Pro poslední třetinu nasadily oba týmy nové brankáře. V domácí svatyni stanul Adam Draslar, v té pardubické pak Matěj Denemark. Pro něj si Tatran nachystal rychlé gólové přivítání, kdy svůj hattrick dovršil Marek Beneš. Na 12:2 pak zvýšil schovanou střelou Milan Meliš. Až poté přišel třetí zásah Pardubic, když proti Machatému neměl Draslar sebemenší šanci. Konečné skóre posléze určil Martin Čermák, pro kterého to byl druhý zásah večera.

Tatran tak vyhrál i devatenáctý zápas sezóny a dál vládne pořadí nejvyšší soutěže. Další zápas čeká svěřence Milana Fridricha a Luďka Beneše v neděli proti Vítkovicím, proti kterým mohou udělat výrazný krok k vítězství v základní části.

Tatran Střešovice - SOKOLI Pardubice 13:3
branky: 7. Jonáš Kreysa, 9. Vojtěch Kún, 12. David Šimek, 12. Martin Mühlfait, 24. Marek Beneš, 28. Marek Beneš, 29. Vojtěch Kún, 35. Ondřej Němeček, 37. Martin Čermák, 39. David Šimek, 42. Marek Beneš, 46. Milan Meliš, 54. Martin Čermák - 1. David Žáček, 19. Matouš Sákra, 48. Ondřej Machatý; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 134; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 6, Adam Draslar 5 - Martin Haleš 23, Matěj Denemark 10; po třetinách: 4:2, 6:0, 3:1;