Vítkovické hráčky potvrdily roli favoritek a Tatranky jedou domů bez bodu.

Ženy odjíždějí z Ostravy bez bodu. Vítkovice si v 16. kole ženské extraligy dokráčeli pro vcelku jednoznačné vítězství 8:1 a potvrdili tak svojí roli favorita.

Zápas nabral hned od úvodního hvizdu poměrně rychlý spád. Domácí hráčky dokázaly skórovat do 4. minuty dvakrát, čímž získaly příjemný náskok. Následně se tempo poměrně uklidnilo a nebezpeční hrozilo na obou stranách, i přes to se ani jednomu z týmů již nepodařilo střelecky prosadit a první třetina tak skončila 2:0 pro Vítkovice, i když poměr střel byl 6:7 pro Střešovice.

Druhá třetina začala opět tlakem domácích a brankou do sítě Tatranek, ty ještě v 6. minutě odpověděly jediným gólem, který během tohoto zápasu dokázaly vstřelit. Autorkou se stala kapitánka Barbora Zabavská a asistovala ji Lucie Želízková. Poté, co Tatranky nedokázaly využít výhody přesilovky přišly naopak ještě 2 góly Vítkovic a do šaten se odcházelo za stavu 6:1.

Třetí třetina se odehrávala v duchu nahoru dolů, ale příliš gólových šancí Tatranu nepřinesla. Naopak Vítkovicím se podařilo ještě dvakrát vstřelit branku a upravit tak skóre na konečných 8:1. Nejlepší hráčkou utkání se stala brankářka Markéta Antalová.

Hráčky Střešovic si tedy v tomto kole žádné body nepřipisují a zatím zůstávají na 6. příčce. Trenér Marek Michálek se k zápasu následovně: „Dnes se nám moc nechtělo do osobních soubojů. Zasloužené vítězství domácích, přesto jsme ostudu rozhodně neudělali. Byly pasáže, kdy jsme si připravili i dost střeleckých příležitostí, bohužel jsme neproměňovali. Pro náš mladý kádr ale super zkušenosti do budoucna. Díky soupeři za utkání.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Tatran Střešovice 8:1

branky: 1. Denisa Ferenčíková, 4. Barbora Husková, 22. Barbora Husková, 28. Denisa Ferenčíková, 37. Barbora Husková, 39. Kamila Paloncyová, 54. Vlaďka Maděrová, 60. Siti Nurhaliza Khairul Anuar - 26. Barbora Zabavská; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Petra Klečková 15 - Markéta Antalová 19; po třetinách: 2:0, 4:1, 2:0;