Vrchol sezóny je tady! Tatran se o titul utká s Vítkovicemi

Dva nejúspěšnější týmy české florbalové historie, jeden zápas, jedna trofej. Tak by se dalo ve zkratce shrnout rozuzlení letošního ročníku Livesport Superligy.

Jako každý rok od dubna 2012, i letos se o vítězi nejcennější florbalové trofeje v Česku rozhodne v jediném utkání. Do BigBoard Superfinále se Tatran probojoval již počtvrté a v neděli bude v O2 areně usilovat o svůj 17. superligový titul v klubové historii.

Tým Milana Fridricha nejdříve vyřadil poměrem 4:0 SKV, aby v semifinále zvolil reprízu loňského zápasu o zlato a vyzval Mladou Boleslav. Tu dokázaly Střešovice v lité bitvě porazit a za stavu 3:2 už si postup uniknout nenechali. Po roce se tak opět představí ve světlech největší multifunkční haly u nás.

V ní loni museli kousat porážku 2:1, když v prodloužení podlehli právě celku ze středních Čech, kterému tak v semifinále oplácely i s úroky. Na rozdíl od minulého ročníku navíc půjde Tatran do zápasu jako favorit, když v základní části neztratil jediný bod a v play-off rovněž ukázal svoji obrovskou sílu. Ta se nechází hlavně v první střešovické formaci, která už v play-off posbírala přes 60 kanadských bodů, z nichž nejvíc uzmul Marek Beneš, konkrétně 21. Střešovice se navíc mohou opřít o oba své brankáře, kteří si až do zranění Lukáše Kříže ve třetím semifinále duely spravedlivě dělili a oba mají úspěšnost přes 80 %.

O titul se Tatran utká v bitvě historických gigantů s Vítkovicemi. Ty sice neprožily ideální první polovinu ročníku, ve kterém Pavla Bruse musel na střídačce nahradit Daniel Folta, play-off už však celek z Moravy zastihlo ve výborné formě a ten si tak došel pro osmou superfinálovou účast. V Praze tak bude hrát o svůj osmý titul, když poslední zlato přidal v sezoně 2018/19.

V souboji o zlato se oba týmy naposled potkaly před 8 lety, když v O2 areně triumfovaly Vítkovice poměrem 3:1. Druhý ze dvou vzájemných soubojů v Superfinále se odehrál při premiéře tohoto finálového vrcholu v ročníku 2011/12, kde i díky hattricku Milana Fridricha zvítězil Tatran 5:4 v prodloužení.

Letošní sezóna nabídla dva vzájemné duely, v nichž byl pokaždé úspěšnější celek ze Střešovic. Na podzim vyhrál Tatran ve Vítkovicích vysoko 8:2, doma bral 3 body za výhru 4:3.

Souboj Tatranu s Vítkovicemi o zlato začíná v O2 areně v neděli v 17 hodin.

Vstupenky
Přímý přenos na ČT Sport