Výjezdní utkání ve Znojmě je tady

Střešovice vyváží Superligu do Znojma, což pro některé z kádru znamená návrat domů.

Dříve Tatran nejvyšší soutěž vyvážel do Chomutova, nebo třeba Jindřichova Hradce. Letos se dočkalo Znojmo, se kterým střešovický klub spolupracuje a ze kterého do Prahy zamířil například Martin Šindelář, Martin Pánek, nebo legenda a aktuálně trenér A-týmu, Milan Fridrich. Pro ty tak půjde o mnohem víc, než nějaké výjezdní utkání.

V jejich domovině se vedoucí Tatran utká s florbalisty České Lípy, kteří se každoročně pohybují na hranici účasti v playdown, což zatím v aktuálním ročníku překonávají. Svěřenci Davida Derky jsou v účtování na prozatimním osmém místě, což v letošním ročníku znamená postup do předkola play-off.

Největším výsledkovým překvapením byl od výběru ze severu Čech bylo vysoké vítězství 11:3 na půdě FBC Ostrava hned v úvodním kole. Dalším velkým zářezem na pažbě je pak pro Lípu i vítězství 8:4 nad pražskou Spartou.

Na Tatran to však Česká Lípa neumí. V posledních x letech ho ani jednou neporazili, včetně dvou proher z loňské sezóny, kdy Tatran vyhrál 14:2 a 6:4. Poslední bodový zisk ve vzájemných duelech se datuje do roku 2018, kdy Lípa zvítězila 10:7.

Střešovice se však na statistiky určitě dívat nebudou. Aktuálně vedoucí tým Superligy nemá na kontě jedinou bodovou ztrátu a před polovinou základní části je na nejlepší cestě k jejímu opanování. Milan Fridrich s Luďkem Benešem se mohou spolehnout jednak na velmi štědré příspěvky první formace v čele s Markem Benešem, tak i gólovou potecni všech formací. To navíc podtrhují výborné brankářské výkony dou Kříž-Jurco, kteří mají nejvyšší procentuální úspěšnost v kontextu celé soutěže (redakce nezapočítává čísla čísla Boleslavského D. Hanuše, který odchytal pouhých 60 minut, pozn. redakce).

Utkání ve městě vína a zároveň rodišti několika členů tatranského kádru začíná na místní sportovní hale v neděli v 15 hodin.