Vyrovnáno! Po úvodních duelech je stav semifinále 1:1

Do semifinále vstupoval Tatran v roli jasného vítěze základní části a na svých bedrech si nesl sérii 30 superligových utkání bez porážky, když jeho posledním přemožitelem byla právě Boleslav v loňském Superfinále.

Jenže bilance na papíře a realita play-off se mnohdy liší až diametrálním způsobem. O tom se ostatně svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše přesvědčili hned zkraje prvního duelu, který se hrál na UNYP Aréně před kamerami ČT Sport. Už ve 4. minutě totiž prohrávali zásluhou trefy Grubera a když se chvíli po něm přesně trefil i Dominik Beneš, vedla Boleslav z ničeho nic 2:0. To střešovické šance na druhé straně vyšly naprázdno a tak se z průběhu první třetiny postupně stala jedna velká vyčkáváná. Alespoň snížení přinesl domácím chvíli před sirénou Vojtěch Kún, který vytěžil z dobré práce Milana Meliše a z brejku poslal míček až za Bauera.

Žádné herní obrození se však bohužel nekonalo, a tak solidně zaplněná hala na Podvinném mlýně ve druhých dvaceti minutách gólovou radost neviděla. Nezměnilo to ani trestné střílení, které jel boleslavský Milan Tomašík. Lukáš Kříž ve střešovické bráně totiž jeho pokus zneškodnil a stav 1:2 platil i po 40 minutách.

Ani ve třetí třetině se obraz hry nějak zásadně nezměnil. Taktika vyhrála nad krásou a když už se na jedné ze stran urodila nějaká větší šance, zůstala vždy neproměněná. A tak se domácímu výběru pomalu krátil čas na dorovnání skóre. To zařídil až 5 minut před koncem Tomáš Hanák, který využil parádní práce Marka Beneše. 5 vteřin před sirénou navíc dostal Tatran výhodu přesilovky a zajímavého volného úderu, z nějž však Meliš pálil pouze do tyče a o vítězi prvního duelu muselo rozhodnou až prodloužení.

Do něj si domácí přenesly zbytek přesilovky, kterou však zužitkovat nedokázaly a vše tak pomalu, ale jistě směřovalo k nájezdům. Ty 2 sekundy před koncem nastaveného času odmítl Milan Tomašík, který dovršil práci Adam Hemerky. Boleslav tak první duel vyhrála 3:2 v prodloužení a připravila Tatranu první letošní porážku v rámci Livesport Superligy.

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 2:3p
branky: 20. Vojtěch Kún, 55. Tomáš Hanák - 4. Jakub Gruber, 5. Dominik Beneš, 70. Milan Tomašík; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 421; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 14 - Lukáš Bauer 11; po třetinách: 1:2, 0:0, 1:0, 0:1

Druhé utkání hostilo sportovní centrum v Řepích a od úvodu mělo daleko hbitější tempo než první duel. Po úvodním sledu šancí, které zůstaly neproměněny, poslal Tatran poprvé v sérii do vedení Adam Tlapák, který v 6. minutě dokončil práci Jonáše Kreysy. Boleslav však o chvíli později vyrovnala, když se z rychlého brejku šikovně prosadil Sládek a poprvé překonal Tomáše Jurca. Střešovičtí brankáři si tak i první dva duely, stejně jako všechny dosavadní zápasy ročníku, podělily. Ve 12. minutě dostal Tatran výhodu přesilovky a vedení si v ní vzal zpátky, když se přesně trefil Ondřej Němeček. Stav 2:1 pak vydržel až do přestávky.

Ve druhé třetině se obraz hry vrátil k prvnímu duelu, kdy zápas připomínal spíš čekání na Godota. Boleslav navíc dokázala ve 25. minutě zásluhou Lukáše Punčocháře srovnat a vyrovnaný stav překlopil na stranu Středočechů ve 38. minutě Milan Tomašík.

Střešovice si k vyrovnání pomohly další přesilovkou, kterou ve 46. minutě využil svojí trefou Němeček a když o se 3 minuty později individuálně prosadil Marek Beneš, Tatran zase vedl, na což boleslavská střídačka reagovala oddechovým časem. Ten však Středočechům nebyl nic platný, protože v 53. minutě zvýšil na 5:3 nádhernou trefou David Šimek a chvíli po něm se trefil i Martin Čermák, jehož zásah muselo potvrdit až video. To už Boleslav musela riskovat, což vedlo k dalším dvěma brankám do odkryté klece. I proto branka Dominika Beneše snesla popis pouze symbolická. Střešovice dokázaly Boleslav porazit 8:4 a srovnat semifinálovou sérii.

Ta se nyní stěhuje na půdu Mladé Boleslavi, kde se hraje už o víkendu.

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 8:4
branky: 6. Adam Tlapák, 13. Ondřej Němeček, 46. Ondřej Němeček, 49. Marek Beneš, 53. David Šimek, 54. Martin Čermák, 58. Martin Šindelář, 58. Jonáš Kreysa - 8. Michal Sládek, 25. Lukáš Punčochář, 38. Milan Tomašík, 59. Dominik Beneš; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 535; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 7 - Lukáš Bauer 10; po třetinách: 2:1, 0:2, 6:1