Vzhůru do Brna. Ženy jedou na půdu Židenic

Střešovice budou chtít navázat na vysokou výhru nad Bohemians.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse se v rámci 19. kola vydají do Brna, kde se utkají s aktuálně devátými Židenicemi.

Ty jsou extraligovou stálicí a nováčkem zároveň. Brněnský klub se v sezóně 2021/22 protrápil až k sestupu a loňskou sezónu strávil v druhé nejvyšší soutěži. Tu ovšem ihned opanoval a mohl slavit návrat mezi elitu. Mezi ní jsou zatím svěřenkyně Jiřího Starého deváté a na osmý Liberec ztrácí jediný bod. Severočeský celek má navíc o jeden odehraný zápas navíc a tak není vůbec nereálné, že se Židenice ve své první sezóně zpátky mezi elitou podívají do play-off. Reálný základ tomu mohou položit právě v utkání s Tatranem,

Ten stále doufá v účast v TOP4, pro tu už ale nesmí ztrácet body a k tomu doufat i ve ztráty Bulldogs a Olomouce. Střešovice budou chtít navázat na vysokou výhru nad Bohemkou, kterou doma dokázaly porazit 9:2, což bylo už třetí vítězství nad Klokankami v letošní sezóně. Tatran navíc čeká klíčový souboj základní části s Olomoucí, na který se v moravské metropoli budou chtít dobře naladit a po nemastném neslaném úvodu roku 2024 připsat druhou výhru v řadě.

Ve prospěch svěřenkyň Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse hovoří i poslední vzájemný duel, který Střešovice opanovaly poměrem 4:1, byť průběh duelu nebyl vůbec jednoznačný a Tatran musel zápas otáčet. Židenice navíc čekají na body od 19. listopadu a na suchu jsou už pět utkání v řadě.

Nejproduktivnější hráčkou Střešovic zůstává Lucie Želízková, která už nasbírala 26 bodů a v kontextu celé soutěže jí patří dvanáctá příčka. Židenice bodově spoléhají na Natálii Janečkovou, jež zatím zaznamenala 18 bodů.

Utkání Tatranu na půdě Židenic startuje v sobotu na MSH Vodova v Brně v 17 hodin.
Textový online přenos
Video online přenos