Z Lípy s prázdnou. Tatran na severu Čech prohrál 8:7

Návrat do superligového kolotoče svěřencům Milana Fridricha hrubě nevyšel.

Prvním soutěžním utkáním Tatranu od vítězství ve finále Poháru mistrů byla dohrávka 17. kola Superligy, ke které se svěřenci Milana Fridricha vydali na půdu České Lípy. Jakýkoliv bod z její půdy by je osamostatnil na čele superligové tabulky, které doposud sdíleli s Mladou Boleslaví. Na tu totiž měli před utkáním na severu Čech dvě utkání k dobru.

To Lípa ještě neměla jisté play-off a proti Tatranu chtěla zopakovat husarský kousek v podobě domácího vítězství nad Vítkovicemi, kterým by se svěřenci Vladimíra Trčky výrazně přiblížili jistotě účasti ve vyřazovacích bojích.

Že to pro hosty nebude procházka rozkvetlým sadem, ukázala už první třetina. Tatran sice odpověděl na úvodní gól domácích a postupně vedl 2:1 a 3:2, žádný ofenzivní válec se však nekonal. Bojující domácí navíc chvíli po první přestávce srovnali a začínalo se od nuly. Pak ale přišly góly Matěje Havlase a Martina Čermáka, po nichž už to pro Střešovice vypadalo přeci jen veseleji. Jenže pak přišlo 14 vteřin domácí agónie, v nichž Česká Lípa vstřelila dva góly a bylo to 5:5. Vedení si do šaten ale přeci jen odnesl Tatran, který opět vedl díky trefě Davida Šimka. Kromě vedení si ale tým Milana Fridricha přenášel i oslabení po vyloučení Malhockého.

To Lípa využila beze zbytku a v úvodu poslední části srovnala na 6:6. Následně navíc přišel faul Eliáše a další početní výhoda pro domácí, která byla navíc čtyřminutová. Tu domácí výběr dokázal využít v plné míře a z ničeho nic vedl už 8:6. Střešovické ofenzivě pak musela pomoct až přesilovka na druhé straně, kterou využil Matěj Havlas a snížil na 7:8. Na víc už se ale hosté nezmohli a v České Lípě tak překvapivě padli 7:8.

Další utkání čeká Tatran v neděli, kdy doma vyzve poslední Pardubice. Následně je také čeká finále Poháru Českého florbalu, ve kterém se v Českých Budějovicích postaví Chodovu.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - ESA logistika Tatran Střešovice 8:7
branky: 8. Václav Vavruška, 14. Radek Krajcigr, 22. Vladimír Trčka, 30. Radek Krajcigr, 30. Václav Vavruška, 42. Ladislav Pekárek, 43. Radek Krajcigr, 45. Tomáš Pšenička - 9. Adam Kučera, 11. Marek Beneš, 19. Milan Meliš, 27. Matěj Havlas, 30. Martin Čermák, 33. David Šimek, 54. Matěj Havlas; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 2:1 + Filip Eliáš 4; využití: 3:2; diváků: 362; zásahy brankářů: Daniel Jukl 17 - Daniel Körber 14, Tomáš Jurco 5; po třetinách: 2:3, 3:3, 3:1