Z Vítkovic s prázdnou. Tatran padl 6:11

O výsledku rozhodla hlavně první desetiminutovka poslední třetiny.

Blížící se konec základní části znamená pro Tatran velmi nabitý program. V týdnu totiž svěřenci Milana Fridricha absolvovali finále Poháru Českého florbalu, načež je o víkendu čekal šlágr ve Vítkovicích a hned v úterý následuje superligová dohrávka na půdě Chodova.

V souboji dvou nejúspěšnějších týmů české florbalové historie šli do vedení jako první Střešovičtí, když jejich protiútok nekompromisně zakončil Martin Šindelář. Domácí však kontrovali hned dvěma zásahy Rostislava a Martina Gattnara z rozmezí 17. a 18. minuty, díky nimž se rázem ocitli ve vedení. Do kabin se šlo ale za vyrovnaného stavu, když v 19. minutě dokázal srovnat Tomáš Hanák.

Gólová přetahovaná pokračovala i po přestávce. Na druhý gól Martina Gattnara odpověděl parádní ránou Milan Meliš a na trefu Zubka odpověděl v přesilovce svým druhým gólem Martin Šindelář. I po 40 minutách byl tak stav vyrovnaný a o výsledku měla rozhodnout poslední dvacetiminutovka.

V té šli do vedení opět Vítkovice díky poměrně šťastné trefě Adama Zubka. Domácí navíc další vyrovnání nepřipustili a z protiútoků trestali dál. Díky gólům Fukaly a Šmída už to bylo v polovině třetiny 7:4 a Tatran musel reagovat oddechovým časem. Ani ten ale domácí nedokázal zastavit, chvíli po něm totiž přidal osmou vítkovickou radost Rostislav Gattnar a bodové vyhlídky Střešovic pomalu mizely v dáli. Hosté pak sice snížili zásluhou Matěje Havlase, chvíli na to ale inkasovali podeváté a stejný příběh měl i gól Martina Šindeláře. V úplném závěru pak ještě domácí přidali do prázdné branky úder s pořadovým číslem 11 a uzavřeli svůj vydařený večer.

Tatran prohrál ve Vítkovicích 11:6 a je tak stále druhý, když na vedoucí Boleslav ztrácí jeden bod. Nadále ale platí, že má vůči ní zápas k dobru. Ten si Střešovice dohrají už v úterý, kdy se na Jižním Městě postaví v repríze finále poháru Chodovu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - ESA logistika Tatran Střešovice 11:6
branky: 17. Rostislav Gattnar, 18. Martin Gattnar, 22. Martin Gattnar, 32. Adam Zubek, 45. Adam Zubek, 50. Lukáš Fukala, 50. Adam Šmíd, 51. Rostislav Gattnar, 53. Rostislav Gattnar, 54. Rostislav Gattnar, 60. Martin Gattnar - 11. Martin Šindelář, 19. Tomáš Hanák, 30. Milan Meliš, 33. Martin Šindelář, 53. Matěj Havlas, 53. Martin Šindelář; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 589; zásahy brankářů: Denis Jasiok 15 - Tomáš Jurco 17; po třetinách: 2:2, 2:2, 7:2