Z poháru zpátky do extraligy. Ženy čeká pražský Start98

Po úterním finále Poháru Českého florbalu naskočí střešovické ženy opět do Extraligy žen, kde je čeká Start98, který je v posledním vzájemném měření obral o bod.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka musejí vstřebávat vysokou prohru z úterního finále poháru, kterou jim Vítkovice uštědřily prohru 0:11. Na lítost však není čas, protože rozjetý extraligový vlak nečeká a proto už v neděli hráčky Střešovic nastoupí k utkání 18. kola proti Startu98.

Ten zatím možná překonává předsezónní papírové předpoklady, když s Bohemians sdílí 6. místo a boje v play-off by se mu neměly vyhnout. Mladý tým z jihu Prahy si zatím takříkajíc hraje svoje, když pravidelně poráží týmy pod sebou a zároveň občas boduje i s papírovými favority. Své by o tom mohla vyprávět Bohemka, nebo i Tatran, který v prvním vzájemném utkání ročníku porazil Start až v prodloužení. V posledním utkání kunratický tým dlouho trápil i Bulldogs Brno, kterým však nakonec podlehl 5:8.

V ideálním rozpoložení nepůjde do utkání ani Tatran. Ten nejdříve ztratil extraligový bod s Jičínem, který minulý víkend zdolal až v prodloužení, následně svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka inkasovaly tvrdý direkt v podobě porážky 0:11 ve finále Poháru Českého florbalu v Brně. Proti Startu si tak budou chtít alespoň částečně spravit chuť a před blížícím se play-off se dostat do herní pohody.

Poslední vzájemný duel se datuje k 22. říjnu, kdy Start na střešovické Stodole ani jednou během 60 minut neprohrával, přesto s Tatranem prohrál 4:5 v prodloužení, přičemž se o jeho čtyři branky postaraly čtyři různé hráčky. Na straně Střešovic tehdy nejvíce vynikla dvougólová Lucie Vernerová.

Utkání Startu98 proti Tatran startuje na sportovní hale Jižní Město v neděli v 17 hodin.

Video přenos na webu TVcom.cz