Z vyrovnaného utkání v Brně vezou Tatranky dva body

Jak již bylo avizováno v preview, v Brně se odehrál velmi vyrovnaný zápas, kdy po první třetině nejprve vedl Tatran, po druhé mělo naopak náskok Brno. Nakonec musely rozhodnout až nájezdy.

Že se bude jednat o vyrovnané a zajímavé utkání bylo jasné už předem. Ženské týmy Tatranu Střešovice a K1 Florbal Židenice dělí v tabulce pouhé tři body, a i v předešlých letech jsme se mohli přesvědčit o tom, že si ve vzájemných utkání nedají nic zadarmo.

I přes prvotní tlak domácích se z první branky radovaly holky z Tatranu. V šesté minutě přesně mířila Lucie Želízková po asistenci Veroniky Kopecké. Gól sice střešovické hráčky motivoval ke zvýšení výkonu, bohužel ho ale nedokázaly gólově využít. V 15. minutě naopak přišlo vyrovnání a o několik vteřin později i vyloučení Terezy Bystrianské, které naštěstí nebylo domácím celkem potrestáno. Minutu do konce třetiny vstřelila takzvanou banku do šatny Karolína Vachušková za asistence Katky Nádeníkové.

Druhá třetina začala stejně jako ta první aktivitou domácích. Tentokrát se Židenicím však povedlo tlak zpečetit a vstřelit vyrovnávací gól. To Tatran opět vyburcovalo k zařazení vyšší rychlosti, nicméně všechny jeho šance likvidovala domácí golmanka, a to i přes dvouminutovou výhodu v podobě vyloučení soupeřky. Nedáš, dostaneš! Po několikaminutovém tlaku Tatranu nakonec vstřelila gól z protiútoku domácí hráčka. Herní převahu teď měly naopak hráčky z Brna. Poprvé bylo v tomto zápase poprvé ve vedení a rozhodně se ho nehodlalo vzdát. Stejně jako Tatran v předchozím případě však nedokázalo vstřelit branku a také opět zafungovalo rčení: „nedáš, dostaneš“. Z brejku vyrovnala Veronika Kopecká, které asistovala Eliška Machková. Vyrovnaný stav bohužel nevydržel příliš dlouho. Minutu před koncem se slova ujaly opět Židenice a do šaten se odcházelo za stavu 4:3.

Třetí třetina začínala početní výhodou pro domácí, kteří ji nedokázali využít. I po přesilovce však zůstali dominantním týmem. Tatranu se dařilo bránit a dostával se i do občasných protiútoků. V desáté minutě přišlo opět vyloučení střešovické hráčky, ale opět nebylo potrestáno. Tatran se naopak dokázal zmátořit a po chybě domácích vstřelila vyrovnávací banku Markéta Prontekerová, které asistovala hráčka Kateřina Seemannová. To byl impulz, který Tatran probudil k větší aktivitě. Bohužel do konce třetiny zbývalo pouhých pět minut, během kterých už se stav nezměnil.

Na řadu přišlo prodloužení. Oba týmy už měly jistý jeden bod, ale ani jeden se s ním nehodlal spokojit. Během nastavených pěti minut byla vyloučena hráčka Tatranu, ale Židenicím se v tomto zápase v přesilovkách nedařilo a zápas musel pokračovat nájezdy.

Střešovická gólmanka Eliška Drbalová nakonec nemusela ze sítě vytahovat míček ani jednou, a tak je jasné, že po úspěšných nájezdech Lucie Želízkové a Karolíny Vachuškové se z výhry 4:5 radovaly hostující Tatranky.

Do Stodoly tedy dnes putují důležité dva body. Holkám děkujeme za napínavé utkání a přejeme šťastnou cestu domů.

K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice 4:5pn
branky:
15. Andrea Dernerová, 21. Eva Urbášková, 31. Eva Urbášková, 40. Lucie Romančáková - 6. Lucie Želízková, 19. Karolína Vachušková, 37. Veronika Kopecká, 56. Markéta Prontekerová, N Karolína Vachušková; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 83; zásahy brankářů: Lenka Remešová 23 - Eliška Drbalová ?; po třetinách: 1:2, 3:1, 0:1, 0:0;