Začíná ženské semifinále. Tatran se postaví Vítkovicím

Nejkratší možnou cestou se hráčky Střešovic dokázaly proklestit do semifinále nejvyšší soutěže. V něm je však čeká nejsilnější možný protivník, Vítkovice.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka postoupily mezi čtyři nejlepší celky ročníku přes Bohemians, které dokázaly porazit čtyřikrát za sebou a postoupily tak v nejkratším možném čase. Dokázaly tak navázat na povedenou vzájemnou bilanci ze základní části a celkový účet ročníku 22/23 proti Bohemce tak činí 7-0 pro Tatran. V semifinále však střešovické ženy těžká daleko těžší oříšek, Vítkovice.

Ty v základní části neztratili jediný bod a jasně všem daly najevo, že nechtějí opakování loňského scénáře v podobě K.O. 0:4 v semifinále s ostravským FBC. Letos si tak pro souboj o Superfinále zvolily Tatran, se kterým v ročníku ani jednou neprohrály.

Poslední vzájemná zkušenost se váže k lednovému finále Poháru Českého florbalu, kdy Vítkovice slavily po jasné záležitosti v podobě výsledku 11:0. V rámci Extraligy už se však takové příděly nekonaly. V Praze Tatran prohrál 2:5, na severu Moravy pak 1:6.

Ve čtvrtfinále si Vítkovice poradily s brněnskými Bulldogs, a to poměreně jasně, když první dvě utkání vyhrály vysoko 14:0 a 13:1, načež v Brně pečetily postup triumfy 9:2 a 4:1.

Z kádru Vítkovic měly v základní části hned 3 hráčky přes 50 kanadských bodů, přičemž Dominika Buczek se 62 body celé bodování vyhrála. Na straně Střešovic byla pak nejproduktivnější hráčkou Kateřina Seemannová, která nastřádala 40 bodů a ve čtvrtfinále s Bohemkou jich přidala dalších 6.

Semifinálová série startuje v sobotu v 17 hodin na ostravské Dubině, kde se hraje i nedělní druhý duel. Ten začíná o hodinu dříve, tedy v 16 hodin. Poté se série stěhuje do Prahy, kde se bude hrát o týden později.