Zápas s Bulldogs nabídl drama jako řemen a devátou výhru žen v řadě

Střešovické ženy zakončily první polovinu základní části výhrou nad Bulldogs Brno, která se však rodila velmi dramaticky a nabídla fantastickou podívanou.

Duel třetího s pátým nabídlo jedenácté kolo ženské extraligy na střešovické Stodole. Ženám Tatranu se v něm postavily brněnské Bulldočky, které patří k velmi pozitivním překvapením letošního ročníku.

Po úvodních pět minutách s šancemi na obou stranách to byly jako první domácí, kdo šel do vedení. Beránková našla Simonu Korbelářovou a ta zavěsila do šibenice. Poté však přišly chvíle Bulldogs. Nejdříve se z výběhu zpoza brány prosadila Anna Brucháčková a srovnala, posléze se prosadila i její sestra Ema, která prostřelila Drbalovou, a hosté rázem vedly. I zbývající průběh první části nabídl atraktivní podívanou, která však další gól nepřinesla. Nic na tom nezměnila ani dvojnásobná početná výhoda pro hostující hráčky, které si její část přenesly i do začátku druhého dějství.

I zbytkem přesilovky 5 na 3 však Bulldočky pohrdly a tak stav 1:2 platil i v úvodu prostřední části. Šance domácích narážely na brněnskou obranu, stejný obrázek platil i na druhé straně hřiště. Stav se měnil až ve 28. minutě, kdy se nádhernou brankou blýskla juniorská vicemistryně světa Anna Brucháčková, která z domácí obrany udělala polygon v autoškole. Bulldočky deptaly domácí aktivní hrou, na kterou svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka nemohly najít gólovou odpověď. Vše změnil gól Lucie Želizkové, která vyhrála souboj a propálila golmanku hostí. Vyrovnáno bylo o 12 sekund později, kdy R. Korbelářová tečovala bombu Mechlové. Domácí byly v laufu, z nějž o dalších 10 sekund později skórovala i Hermannová a na 5:3 zvýšila o necelé dvě minuty později Býčková. Bulldogs tak mohly být rády za přestávku, která následovala vzápětí.

Ani ta jim však nebyla nic platná. Hned v úvodní minutě poslední části se krásnou střelou prosadila Stůjová a v ten moment nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl Tatran o tři body třást. Naději Bulldogs vykřesala důrazná Ema Brucháčková, která ve 49. minutě snížila na rozdíl dvou branek. S ubývajícím časem se brněnské hráčky uchýlily k napadání a nakonec hře v šesti, z čehož vyplynul gól Žákové v 59. minutě. Další obrovské šance však domácí defenziva, v čele s Eliškou Drbalovou, zvládla odvrátit a po závěrečném hvizdu se mohla radovat.

Tatran zvládl, i dle slov domácího trenéra Pavla Hudíka, nejtěžší zápas ročníku a připsal si deváté vítězství v řadě. Další utkání čeká Tatran proti Chodovu.

PSN Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 6:5
branky: 6. Simona Korbelářová, 37. Lucie Želízková, 37. Radka Korbelářová, 37. Nikola Hermannová, 39. Mariana Býčková, 41. Karolína Stůjová - 8. Anna Brucháčková, 10. Ema Brucháčková, 28. Anna Brucháčková, 49. Ema Brucháčková, 59. Michaela Žáková; rozhodčí: Jakub Cigl - Petr Herman; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 - Markéta Hošek Marková 14; po třetinách: 1:2, 4:1, 1:2;