neděle 3.1.2021
SH Jižní Město
18. kolo

Ze stíhacího závodu s Chodovem Tatran body nezískal

V nedělním utkáni proti Chodovu se Tatranu nepodařilo ukořistit žádné body do tabulky. Pokud však koronavirová situace dovolí, šanci na odvetu budou mít už 10.2. na domácí půdě.

Zápas, který se dnes odehrál ve Sportovní hale Jižní Město, z velké části připomínal stíhací závod, kdy se hostující Tatran stále snažil dohnat domácí Chodov. Vše přitom začalo velmi nadějně, když v sedmé minutě otevřel skóre Filip Langer po skvělé střele z dálky. Bohužel pro jeho tým to domácí jen vyburcovalo k lepším výkonům a během následujících pěti minut dokázali nejen vyrovnat, ale odskočit do vedení hned o tři branky. Přičemž druhou a třetí dokonce dělily jen dvě vteřiny.

I po takové gólové smršti se střešovičtí florbalisté dokázali sebrat a hrát s Chodovem vyrovnané utkání. Na začátku druhé třetiny konečně prolomili gólovou smůlu a dostali se na dostřel dvou branek. Stav 4:2 však trval jen čtyři vteřiny, když si tatranský obránce smolně srazil míček do vlastní branky. Pak začal již výše zmíněný stíhací závod. Hostujícím se podařilo domácí potrápit a skóre dotáhnout na 5:4. Rozjetý střešovický vlak však opět narazil a druhá třetina skončila 6:4.

Po zahájení poslední části se podruhé v přesilové hře prosadil Milan Meliš a hra se začala vyostřovat. Všem na hřišti bylo jasné, že rozdíl jedné branky ve florbale nic neznamená. Tatranu se ovšem nedařilo přelstít domácího gólmana, a tak nakonec ještě dvakrát inkasoval. Poslední naděje na záchranu přišla deset minut před koncem, kdy snížil na 8:6 Matěj Havlas. Bohužel ani přesilová hra ani powerplay už na konečném výsledku nic nezměnilo, a tak se z výhry radovali domácí.