Ženské semifinále začíná na půdě Chodova

V základní části měly oba týmy vyrovnanou bilanci.

Týden po šestém duelu čtvrtfinále přichází na scénu ČEZ Extraligy bitva o postup do Superfinále. V něm se Tatran postaví Chodovu, který si jej vybral co by vítěz základní části a jeden z favoritů na titul.

Oproti loňské sezóně se Střešovicím základní část příliš nepovedla, když skončily až na šesté příčce a na svého soupeře pro play-off musely čekat. Ve čtvrtfinále pak sice proti Olomouci prohrávaly, hlavně domácími duely však dokázaly překlopit sérii na svoji stranu a nakonec postoupit poměrem 4:2. V semifinále je tak střešovická družina počtvrté v řadě a stejně jako předloni se v něm postaví Chodovu.

Ten letos vůbec poprvé opanoval základní část a po vítězství v Poháru Českého florbalu si brousí zuby i na extraligovou trofej. Cestu za ní načaly svěřenkyně Ondřeje Neumanna postupem 4:0 přes Bohemians. Proti těm se ale tým z Jižního Města nadřel víc, než možná sám čekal. První dva duely totiž muselo rozhodnout až prodloužení a vyrovnaný průběh měly i zápasy s pořadovými čísly 3 a 4. Chodov ale přeci jen tahal za krapet delší stranu provazu a nakonec postoupil bez ztráty květinky.

Co se týče vzájemných zápasů v základní části, mají oba týmy po jednom vítězství. V úvodu sezóny se z vítězství 4:3 ve Střešovicích radoval Chodov, před Vánoci ale Tatran oplácel výhrou 5:1. Na třetí vzájemný duel došlo v semifinále poháru, kde byly úspěšnější chodovské hráčky, když zvítězily 5:1 a nakonec celou soutěž opanovaly. Pořádné grády měla i poslední vzájemná série v play-off, když semifinále v sezóně 2021/22 došlo až do sedmého duelu.

Nejproduktivnější hráčkou Střešovic je s 6 body Linda Fuchsová, na straně Chodova má pak nejvíce nastřádáno Eliška Chudá, jež posbírala 7 kanadských bodů.

První duel semifinále začíná na Jižním Městě v sobotu v 15:30 a v přímém přenosu ho odvysílá Sporty TV. Série pak bude pokračovat v neděli od 17 hodin.

Semifinále I | SH Jižní Město | sobota 23. března 15:30
Textový online přenos
Video online přenos

Semifinále II | SH Jižní Město | neděle 24. března 17:00
Textový online přenos
Video online přenos